Liberec srovnal sérii, ve vyhroceném utkání bere důležitý bod

Bílí Tygři z Liberce s přehledem zvládli druhý domácí zápas a stav série je tak vyrovnaná 1:1: na zápasy. Fantastický výkon podal liberecký strážce brankoviště, Roman Will, který pokryl 31 z 32 střel hostů.

Bílí Tygři Liberec vs HC Oceláři Třinec – 3:1
(stav série – 1:1)

Branky: 26:24 Filippi (Kvapil, z přesilovky); 28:13 Hudáček (Birner); 57:46 Vlach (Krenželok, Šmíd) – 37:50 Marcinko (Růžička, Vrána, z přesilovky)

Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner; Hanousek, Šmíd; Stříteský, Ševc; Doherty – Lenc, Hudáček (C), Birner; Valský, Filippi, Kvapil; Zachar (A), Jelínek, Krenželok; Ordoš, Redenbach, Vlach

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Gernát; Musil, Galvinš; Doudera, Dravecký; Husák – Růžička (A), Vrána, Chmielewski; Hrňa, Marcinko (A), Werek; Svačina, Polanský, Adamský (C); O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala

Jak včera přesilovky Třince měly obrovskou sílu, dnes ze dvou přesilovek 5 na 3 přišel jen jeden vydřený gól.

Na první branku jsme si museli počkat až do druhé třetiny, konkrétně do 27. minuty. Po vyloučení Davida Ciencialy se do kotouče opřel Tomáš Filippi a přidal svůj devátý bod v letošní vyřazovací části.

O necelé dvě minuty později to bylo už 2:0, kdy přišel velmi nešťastný odraz od hlavního sudího a Libor Hudáček se dostal do šance, která se neodmítá. Do konce dvacetiminutovky přišel kontaktní gól, když Tomáš Marcinko našel mezírku mezi betony Willa v přesilovce 5 na 3.

Ve třetí periodě se utkání velmi vyhrotilo a potyčky byly na pořádku po většině přerušení. Definitivní tečku za zápasem dal Jaroslav Vlach, ke kterému se dostal puk po obloučku Šmída a přesné přihrávce Krenželoka. Následně za poslední minutu a půl rozhodčí rozdali 14 trestných minut za potyčky.

Do Třince se tedy série dostává za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

Zdroj: hokejportal.cz