Nejnovější hokejové zprávy  • Pořádné zemětřesení nastalo v kádru Motoru, kterému opět nevyšel postup do extraligy.


  • Další hráč zvučného jména z NHL se omluvil a nepřijede na světový šampionát.


  • Český kanonýr se rozhodl, že chce reprezentovat, i když ještě nemá v NHL smlouvu na...


  • Talent Bílých Tygrů z Liberce si vysloužil smlouvu ve slavné kanadsko-americké NHL.


  • Český národní tým má před MS 2018 v Dánsku brankářskou posilu z NHL.
  • Italské Lišky z Bolzana slaví titul v EBEL

    Podruhé ve své historii se podařilo mimorakouskému titulu ovládnout EBEL a znovu je...

- Play out Tipsport extraligy se blíží do své poloviny. Dynamo s Vervou svedou boj na dálku

Karlovy Vary vs. Pardubice, FOTO © hokejkv.cz
 0 , 13.03.16 v kategorii: Previews
Hokejisté Vítkovic mohou v nedělním 3. kole skupiny o umístění definitivně potvrdit setrvání v extralize. Stačí jim k tomu bod z domácího duelu proti Pardubicím. Ty se naopak přetahují s Litvínovem o to, kdo doprovodí Karlovy Vary do baráže.
PREVIEW
"Není podstatné jak a jakým způsobem, ale podstatné je, že matematická či teoretická šance, že se nám nepodaří vyhnout se baráži, existuje. To je pro nás rozhodující. Definitivně zachráněni tedy ještě nejsme a podle toho musí naše nasazení, náš výkon a naše hra v dalších zápasech vypadat," uvedl na klubovém webu kouč Vítkovic Jakub Petr.

Dynamo má na Litvínov k dobru čtyři body, ve hře jich bude ale ještě celkem dvanáct. "Hrajeme prakticky nejdůležitější zápasy sezony. Play out je hrozně psychicky náročný; v play off prohrajete tři čtyři zápasy a končíte, kdežto tady pokračujete do baráže. Ve Vítkovicích musíme navázat na naši první třetinu z Karlových Varů," připomněl útočník Lukáš Nahodil úvodní dvacetiminutovku pátečního duelu, kterou jeho tým vyhrál 3:0.

"Máme to ve svých rukou. Musíme vyhrát dva tři zápasy a bude to pro nás hotový. S tím i do Vítkovic jedeme," doplnil Nahodil.

Energie se jako jistý účastník baráže již naplno připravuje na to, aby zvládla uhájit pozici mezi elitou v konfrontaci s nejlepšími dvěma týmy první ligy. Pomoci k tomu má i dlouholetá opora Václav Skuhravý, který se dnes připojil k týmu poté, co se klubové vedení dohodlo s Kladnem na převzetí útočníkových práv do 30. dubna. Skuhravý by měl podle klubového webu již v neděli naskočit do zápasu s Litvínovem.

"Tým během 14 dnů absolvoval náročnou přípravu, která je již zaměřena na cíl udržet v Karlových Varech extraligu. Fanouškům se může zdát, že v některých utkáních hráči nepodávali optimální výkony. Důvodem je, že přípravu jsme podřídili na úkor výsledků v play out tak, aby mužstvo bylo stoprocentně připravené na soutěž, která vypukne 29. března," podotkl generální manažer Miroslav Vaněk.

Verva má před sebou při odstupu na Pardubice v neděli zcela jednoznačný úkol naplno bodovat na západě Čech. "Podvědomě to máme v hlavách, že už musíme jen vyhrávat. I když to chceme vytěsnit, tak ne vždy to jde. Pořád doufám, že se baráži vyhneme. Zbývají čtyři zápasy, budeme bojovat až do konce. Teď už nesmíme zaváhat, není na to čas," prohlásil útočník Rostislav Martynek.

Oba duely začnou v 15:30.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk