Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Tým Severní Ameriky bude trénovat na Světovém poháru McLellan

Kanadský kouč McLellan © foxsports.com

Trenér hokejistů Edmontonu Todd McLellan, který dovedl v květnu k triumfu na mistrovství světa v Praze Kanadu, byl jmenován hlavním koučem Týmu Severní Ameriky na Světovém poháru.

Tým Severní Ameriky bude trénovat McLellan

Ten budou na turnaji v Torontu, který je na programu od 17. září do 1. října příštího roku, tvořit talentovaní hráči z Kanady a USA do 23 let.
   
"Je to vzrušující příležitost. Mám skvělou zkušenost s národním týmem z České republiky. Zanechalo ve mně dobrý dojem být s takovým typem hráčů a mít šanci na úspěch. Těším se na to," řekl McLellan. Pod jeho taktovkou tým i s hvězdou Sidneym Crosbym světový šampionát zcela ovládl a vyhrál všech deset zápasů.
   
Výběr mladíků se utká ve skupině B s Finskem, Ruskem a Švédskem a dva nejlepší postoupí do semifinále. Druhou skupinu tvoří Kanada, USA, Česko a Výběr Evropy. "Myslím, že náš tým bude mít velkou energii. Pravděpodobně budeme outsider, který může potrápit zkušenější a vyzrálejší týmy," dodal McLellan.
   
McLellan nejdříve působil v NHL jako asistent trenéra v Detroitu a podílel se v roce 2008 i na zisku Stanleyova poháru. Hned po triumfu zamířil jako hlavní kouč do San Jose, kde skončil po minulé sezoně. Nově převzal Edmonton, z kterého by mohl mít v kádru například dvaadvacetiletého Ryana Nugenta-Hopkinse či osmnáctiletou jedničku letošního draftu Connora McDavida.

Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

116.5 ms