Bodové žně: Zatím nejlepší kolo pro české týmy v CHL

Třinec zabral a připsal si první body © championshockeyleague.com

Pro české týmy bylo třetí kolo hokejové ligy mistrů zatím to nejlepší. Všechny čtyři celky dokázaly vyhrát. Jediný bod z plného počtu ztratila Plzeň ve Finsku, kde si zahrála s celkem Hämeenlinna.

Plzeň kontra Hämeenlinna podruhé

I druhý zápas těchto soupeřů ve skupině B si vyžádal prodloužení. Druhé střetnutí ovšem nabídlo méně branek. Plzeň si z Finska odvezla 2 body, kdy oba góly dal Milan Gulaš.

V úvodu měli navrch Indiáni. První gól po šesti minutách vstřelil Gulaš když si vybruslil z rohu kluziště a přesně zakončil. V první třetině měli domácí možnost přesilové hry, ale v branku ji nepřetavili.

Ve třetině druhé hrála Plzeň další dvě oslabení, přečkala je a sama hrozila. Gól ale k vidění nebyl. Ten padl až ve třetí třetině. Hned po sedmatřiceti sekundách třetí třetiny bylo srovnáno. Cody Kunyk objel Frodlovu branku a přesnou bekhendovou střelou po ledě srovnal.

Zápas za vyrovnaného stavu dospěl do prodloužení. To trvalo jen sedmnáct vteřin. Rozhodl ho nekompromisním nájezdem do branky Milan Gulaš. Plzeň vede skupinu se sedmi body o skóre před Zugem, se kterým ještě nehrála.

Napodruhé už slavil Hradec

I Hradec sehrál druhý zápas se soupeřem ze své skupiny. Byl jím Cardiff a stejně jako Plzeň ho sehrál Hradec na domácím ledě. Prohra z Walesu se neopakovala a Hradec vyhrál 5:2.

Už v první třetině se Hradec jal vedení 2:0. Z přesilovky trestal Vincour a druhou branku přidal Cingeľ. V druhé třetině gól nepadl, ale Hradec nabídl hostům dvě početní výhody a vybral si i oddechový čas.

To třetí třetina byla na góly hodně bohatá. Padlo hned pět branek. Hradec napřed góly Rákose v oslabení a Červeného gólu z přesilovky vedl už 4:0, ale Cardiff to nevzdal. Během třiceti vteřin na přelomu 53. a 54. minuty snížili na 2:4 z jejich pohledu.

Postarali se o to Reddick a Sointu. Hradec se mohl strachovat o výsledek, ale do prázdné branky soupeře zvýšil na konečných 5:2 Bičevskis.

Hradec se tak raduje z dalších bodů a vede skupinu H. Další zápas hraje doma s Frölundou.

Po těsné prohře jasná výhra

Když Liberec prohrál na ledě Belfastu, někteří to považovali za katastrofu a ostudu. A když Tygři prohráli i svůj druhý zápas, začalo to vypadat nemile. Liberec ovšem zabral, porazil ve třetím zápase ve skupině Belfast 6:1 a připsal si první body.

Na rovnoměrné rozložení gólů do tří třetin Belfast reagoval jen jedním ve druhé třetině. Bylo to sice Lakeovo snížení na 1:2, ale Liberec drama nepřipustil

Za Tygry se postupně prosadili Hudáček, který dával i čtvrtý gól, Jelínek, Zachar, Lenc v oslabení a dvě vteřiny před koncem dotvořil skóre Marosz.

Liberec sice získal první tři body, ale ve své skupině je stále poslední a pokud chce postoupit, nějaký ten bod bude muset ještě urvat. Navíc zranění Jana Ordoše z tohoto duelu Liberci ve snaze o body nepřidá.

Comeback Třince

Třinec už nutně potřeboval body. Po dvou venkovních zápasech bez bodů a bez vstřeleného gólu, zavítala CHL poprvé do Třince. V úvodu utkání to vypadalo s Oceláři bledě, ale nakonec se domácí mohli těšit z výhry 5:3 a první výhry.

Třinec prohrával 0:3 po gólech Tanuse, Lahtinena a Björninena. To bylo na Petra Kváču moc a na začátku druhé třetiny přenechal místo Patriku Bartošákovi.

Potřebný impuls ale výměna v brankovišti neznamenala. Impulsem byl gól Kundrátka, který snížil v závěru druhé třetiny na 1:3.

Třetí dějství mělo úplně jiný obrázek. Třinec čtyřmi góly otočil na 4:3. Postupně se prosadili Hrehorčák, Polanský a Doudera. Na konečných 5:3 uklízel do prázdné brány Marcinko.

Třinec je sice ve skupině D na posledním místě, ale konečně dokázal skórovat a vyhrát, což mu určitě neuškodí.

Zdroj: championshockeyleague.com, hokejportal.cz