Přestřelka v Liberci, souboj mistrů a bezchybná Energie

Liberec po obratu z 2:6 na 8:7 © hcbilitygri.cz

Extraliga rozhodně nenudí a první dvě kola si připravila pro fanoušky v Praze a Liberci gólové hody. V utkáních Sparty padlo dohromady 28 branek. Extraliga zažila i ve druhém kole hattrick a Brno vidělo souboj posledních extraligových mistrů. Jako jediný 100% klub zůstala Energie a nedáš, dostaneš bez okolků platí.

Souboj mistrů

Duel posledních mistrů extraligy Třince a Brna dospěl až do prodloužení. Po dvou prohrách Brna v přípravě se napotřetí dočkala Kometa.

Útočnější Třinec, který na domácí Brno vyslal téměř dvojnásobný počet střel, se domů vracel poražen. Karel Vejmělka totiž zachytal velmi spolehlivě.

V nájezdech pak Brno mělo štěstí. Třinečtí střelci nemířili přesně a brněnští prokázali více šikovnosti. Jakub Orsava pak s pořádnou dávkou štěstí v páté sérii překonal Bartošáka.

Liberecký Divoký západ

Jako by v prvním kole na Spartě nestačilo, že padlo v jednom zápase 13 branek. V Liberci jich padlo hned 15 a znovu v tom měla prsty Sparta.

Když Liberec po první třetině prohrával 2:6 a v brance byl střídající brankář Tygrů Marek Schwarz, který stejně jako jeho kolega předtím inkasoval 3 góly, zdálo se, že půjde o velký debakl.

Po druhé části to bylo 4:7 pro domácí Liberec a když končila poslední třetina na tabuli se skóre svítil výsledek 7:7. Málokdo věřil, že by Liberec dokázal srovnat, natož vyrovnat.

Tygři ukázali velkou mentální sílu a v prodloužení dokázali obrat dokonat. Po výhře 8:7 po prodloužení se tak radovala liberecká hala.

Druhé kolo = druhý hattrick

Stejně jako Tomáš Marcinko i ve druhém kole padl hattrick. O něj se postaral Michal Birner v zápase proti Spartě. Jeho počin byl velmi důležitý. Vstřelil totiž šestý, sedmý a poslední osmý gól v prodloužení a zajistil tak Liberci výhru. K tomu všemu přidal jednu asistenci.

Sparťanská hra

Uwe Krupp může být určitě spokojený, že je jeho tým produktivní. Za dvě kola totiž Sparta nastřílela 14 branek. To co hlavního trenéra určitě netěší je fakt, že jeho svěřenci dvakrát neudrželi slibné vedení.

Proti Plzni vedli 6:3 a proti Liberci dokonce 6:2, ale ani z těchto vedení tři body nevytěžili. Důvod, proč je tomu tak se nabízí. Ke 14 vstřeleným brankám se musí připočíst i 14 branek inkasovaných. Z toho plyne i děsivá procentuální úspěšnost zákroků sparťanských můžu v masce. Každý z nich je zatím na 81,82 % úspěšnosti předvedených zákroků.

Pokud bude chtít Sparta získávat vítězství v základní hrací době, bude se muset více soustředit a nedovolovat soupeřům tolik skórovat do vlastní branky.

Stoprocentní Energie

Zatím jediným týmem, který získal plný počet bodů je po dvou kolech karlovarská Energie. Ta se po zápasech se Zlínem a Pardubice usadila na prvním místě tabulky. Zlín dokázala přetlačit o gól 2:1 a v Pardubicích vyhrála 5:2.

Naopak obrozené Dynamo se zatím společně s Kladnem a Zlínem krčí na chvostu tabulky. Zatím nebodovalo a proti „zeleným" týmům z Mladé Boleslavi a Karlových Varů dokázalo vsítit jen 3 branky

Stejný počet branek sice dala i Olomouc s Kometou a Zlínen, ale Kometě a Olomouci to stačilo k zisku bodů. Nejméně vstřelených gólů má zatím Litvínov. Tomu ale dvě vstřelené branky proti Brnu zajistily 3 body.

Nedáš, dostaneš

Zápas Olomouce s Mladou Boleslaví dospěl za stavu 1:1 do prodloužení. V ní hráli Kohouti přesilovou hru čtyř proti třem. V šanci před mladoboleslavskou brankou promáchnul a prázdnou bránu netrefil Knotek. Puk se dostal k Lukáši Žejdlovi, a ten z protiútoku vystřelil bod navíc hostům z města automobilů.

Zdroj: hokejportal.cz