Plzeň dvakrát vyhrála venku, Kometa srovnala v prodloužení

Plzeň si veze domů vedení 2:0 © hcocelari.cz

Škoda Plzeň vybojovala těsné vítězství nad Oceláři Třinec a domů se tak Západočeši vrací s vedením 2:0 v sérii. Stejně jako v prvním utkání celé utkání vedla Plzeň a má tak slibnou pozici do domácích zápasů. Hokejisté Komety Brno gólem v prodloužení srovnali stav série s Libercem.

HC Oceláři Plzeň - HC Škoda Plzeň 2:3
(stav série – 0:2)

Branky: 8:49 Gulaš (Kovář, Nedorost, z přesilovky); 18:56 Kindl (Němec, Jones, z přesilovky); 46:31 Indrák (Kovář, Kracík) – 31:16 M. Kovařčík (Svačina, Dravecký, z přesilovky); 50:23 Růžička (Vrána, Chmielewski)

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Doudera, Roth; Galvinš, Musil; Dravecký (A), Matyáš; Adámek – Svačina, Vrána, Růžička (A); Chmielewski, Werek, Hrňa; Adamský (C), Polanský, Novotný; Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík

HC Škoda Plzeň: Frodl – Moravčík, Jones; Pulpán, Čerešňák; Allen, Vráblík; Kaňák – Pour, Kovář (A), Gulaš (C); Němec, Kracík, Indrák (A); Kantner, Nedorost, Kindl; Straka, Kodýtek, Eberle

Třinec měl jasný úkol, a to srovnat sérii. Začátek se ale nepodařil. Ačkoli byly Ocelářům nabídnuty 2 přesilové hry, žádný úspěch to nepřineslo. Naopak první šanci, která se nabídla hostům, využil Milan Gulaš. A velkou úspěšnost domácích v přesilovkách v semifinále potvrdil v devatenácté minutě Denis Kindl.

Ve druhé třetině přišlo zlepšení ze strany domácích svěřenců trenéra Vladimíra Varadi. A talentovaný Michal Kovařčík dal kontaktní gól, když využil přesilovkovou kombinaci se Svačinou a Draveckým. Až do konce periody se nic nestalo, i když šance byly k vidění na obou stranách.

Třetí část rozhodla vlastně znovu přesilovka. Tentokrát to byl ale špatně sehraný konec početní výhody ze strany domácích, kteří se nepohlídali Jaroslava Kracíka, jenž konstruktivně vymyslel akci pro Kováře a zakončujícího Miroslav Indráka. Ještě jeden kontaktní gól třinecká Werk arena viděla, Růžička snížil. To ale bylo vše a Třinec tak bude muset zlepšit hru, aby se povedl obrat.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno – 2:3 po prodloužení
(stav série – 1:1)

Branky: 20:17 Krenželok (Zachar, Jelínek); 37:22 Zachar (Krenželok) – 34:50 Dočekal (Malec); 50:55 Orsava (bez asistence); 69:36 Mueller (Holík, Zaťovič)

Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner; Hanousek, Šmíd (A); Havlín, Ševc; Doherty – Ordoš, Hudáček, Birner; Lenc, Filippi, Kvapil; Zachar, Jelínek (C), Krenželok; Lakatoš, Redenbach, Vlach

HC Kometa Brno: Čiliak – Němec (A), Baranka; Štencel, Gulaši; Michálek, Bartejs; Malec – Mueller, Holík, Zaťovič (A); Orsava, Erat, Plášek; Vondráček, Čermák (C), Dočekal; Köhler, Kusko, Mallet

Brňané zabrali a bylo vidět, že Kometa si půjde pro vyrovnání. Nejprve ale Marek Kvapil nezvládl trestné střílení a ze začátku byli lepší domácí.

Ve druhé třetině zaskočil hosty Lukáš Krenželok, který se prosadil už po 17 vteřinách hry. I dnes se oba týmy mohly chlubit úžasnou hrou a skvělými výkony obou mužů v maskách. Liberecký brankář Roman Will poprvé kapituloval až ve 35. minutě, kdy se za jeho záda dostal puk po střele Martina Dočekala.

Na 2:1 pro Bílé Tygry dala gól naděje domácích, mladičký Marek Zachar. Převahu Brna ve třetí dvacetiminutovce zužitkoval Jakub Orsava, který poslal zápas do nastaveného času.

V prodloužení hned dvakrát oslabil Liberec Martin Ševc a síly, které byly vydány na ubránění oslabení, Liberci chyběly. A Brnu vystřelila bod trojice, kterou už musí znát každý fanoušek nazpaměť. Mueller, Holík, Zaťovič. Na konci kombinace stál právě střelec Peter Mueller a Brno si tak na rozdíl od Třince zlepšilo chuť po ztraceném prvním zápasu.

Zdroj: hokejportal.cz