Plzeň bude znovu hrát sedmý zápas, Brno titul neobhájí

Vojtěch Němec v šanci. © hcskoda.cz

Letošní ročník Tipsport Extraligy bude mít zajisté jiného vítěze. Liberečtí Bílí Tygři vyřadili úřadujícího šampiona z Brna. V pondělí se dozví svého finálového protivníka. Soupeřem vítězi základní části bude buď Třinec anebo Plzeň. Přinášíme shrnutí posledních dvou hracích dní.

HC Oceláři Třinec vs HC Škoda Plzeň – 3:2, 1:3
(stav série – 3:3)

5. zápas:

Branky: 12:57 Marcinko (Gernát, Hrňa); 57:07 Kovařčík M. (Doudera); 59:40 Doudera (Dravecký) – 11:17 Stach (Jones, Indrák, z přesilovky); 31:16 Pulpán (Nedorost, Straka)

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Dravecký, Gernát; Galvinš, Musil; Husák, Doudera, Adámek – Chmielewski, Vrána, Růžička (A); Werek, Marcinko (A), Hrňa; Adamský (C), Polanský, Svačina; Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík

HC Škoda Plzeň: Frodl - Allen, Čerešňák; Moravčík, Vráblík; Pulpán, Jones; Kaňák – Pour, Kovář (A), Gulaš (C); Němec, Kracík, Kindl; Stach, Kratěna, Indrák (A); Straka, Nedorost, Eberle

Utkání, které bylo jedno z nejlepších v letošním play-off. Poté, co oba týmy první dvě utkání doma prohrály, chtěl domácí Třinec tentokrát potvrdit výhodu. Jako první se ale prosadil v přesilovce hostující David Stach.

Vedení Plzně však trvalo pouhých 70 vteřin. To se ke kotouči dostal slovenský forvard Třince, Tomáš Marcinko, a bylo vyrovnáno. Ve druhé třetině se do vedení vrátili Západočeši, trefil se Pulpán.

Ve třetí periodě už vše napovídalo vítězství Plzně, ale Třinec v závěrečné části absolutně dominoval a projevilo se to i na skóre. Necelé 3 minuty před koncem srovnal Michal Kovařčík a poslal zápas směrem k prodloužení. K tomu ale nakonec vůbec nedošlo a o třetím bodu pro Třinec rozhodl 20 vteřin před Milan Doudera.

6. zápas

Branky: 5:02 Pour (Gulaš, Čerešňák); 35:39 Indrák (Němec, z přesilovky); 59:12 Gulaš (Kovář) – 49:02 Polanský (Adamský)

HC Škoda Plzeň: Frodl – Moravčík, Čerešňák; Pulpán, Jones; Vráblík, Kaňák – Pour, Kovář (A), Gulaš (C); Němec, Kracík, Indrák (A); Stach, Nedorost, Kratěna; Straka, Kodýtek, Eberle; Preisinger

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Dravecký, Gernát; Galvinš, Musil; Husák, Doudera; Adámek – Chmielewski, Vrána, Růžička (A); Werek, Marcinko (A), Hrňa; Adamský (C), Polanský, Svačina; Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík

Třinec tak poté, co v sérii prohrával 0:2 na zápasy, byl krůček od postupu. A čekalo se, jestli dokáže tým ze západu Čech uspět doma. Dokázal. Domácí vstoupili do zápasu brzkým gólem Jakuba Poura. A v tomto utkání to byl již kontrolovanější výkon během vedení. Během druhé třetiny zvýšil náskok Plzně Indrák, jenž využil přesilovku po kombinaci s Vojtěchem Němcem.

Oceláři se v poslední třetině vzchopili k lepšímu výkonu, bohužel pro hosty, zlepšení přišlo pozdě. Jediný, kdo se prosadil za Třinec, byl Jiří Polanský, který zužitkoval kombinaci s Martinem Adamským. Gólový účet uzavřel Milan Gulaš.

HC Kometa Brno vs Bílí Tygři Liberec – 2:5, 1:3
(stav série – 2:4 = Liberec postupuje)

5. zápas

Branky: LIB 1:07 Filippi (Kvapil, Ševc, z přesilovky); 20:50 Jelínek (Krenželok); 36:29 Šmíd (Kvapil, Ševc); 55:03 Jelínek (Lenc, Ševc); 58:14 Filippi (bez asistence, do prázdné branky) – BRN 19:11 Mueller (Kusko); 46:08 Zaťovič (Mueller, Barinka)

Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner; Hanousek, Šmíd (A); Havlín, Ševc; Doherty – Ordoš, Hudáček, Birner; Lenc, Filippi, Kvapil; Zachar, Jelínek (C), Krenželok; Lakatoš, Redenbach, Vlach

HC Kometa Brno: Čiliak – Němec (A), Barinka; Michálek, Gulaši; Bartejs, Malec; Štencel – Mueller, Holík, Zaťovič; Erat, Hruška, Orsava; Kratochvíl, Kusko, Plášek; Mallet, Čermák (C), Dočekal

Stejně jako série Plzně s Třincem se série po čtvrtém utkání nacházela ve stavu 2:2. Liberec opět dokázal brilantně svou velkou zbraň, kterou jsou góly v úvodních minutách. Tentokrát měl Liberec drobně ulehčenou situaci, když první gól dal Filippi z nabídnuté přesilovky. Filippi brzy otevřel, Mueller třetinu pozdě uzavřel. Necelou minutu před koncem srovnal na 1:1.

Kometa si ale zase nedala pozor na startu periody a znovu přišel tvrdý úder. Petr Jelínek přebral vedení zpět na stranu domácích. Navíc Šmíd na konci prostřední části zvýšil na 3:1, což bylo pro Brno velkým problémem.

Naději vykřesal Martin Zaťovič, jenž dal kontaktní gól na 2:3. 5 minut před ale znovu udeřil domácí Jelínek a pohřbil tak naděje Komety na vítězství. Do odkryté brány pečetil svou druhou brankou v zápase Filippi.

6. zápas

Branky: LIB 2:21 Redenbach (Vlach, Ševc); 21:29 Ordoš (Hudáček); 58:28 (Lenc, Ševc, do prázdné branky) – BRN 19:53 Zaťovič (Němec)

HC Kometa Brno: Čiliak – Baranka, Němec; Gulaši, Michálek; Malec, Bartejs; Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller; Plášek, Erat, Orsava; Mallet, Kusko, Kratochvíl; Dočekal, Čermák (C), Vondráček

Bílí Tygři Liberec: Will – Derner, Kolmann; Šmíd, Hanousek; Ševc, Havlín; Doherty – Birner, Hudáček, Ordoš; Kvapil, Filippi, Lenc; Krenželok, Jelínek (C), Zachar; Vlach, Redenbach, Lakatoš

Liberec si tak do Brna přivezl mečbol. A na rozdíl od Třince svoji šanci využil. Domácí fanoušci byli zmrazeni již ve třetí minutě, na 1:0 dával Tyler Redenbach. Už to vypadalo na konec třetiny za tohoto stavu, pak se ale do puku opřel Martin Zaťovič a 7 vteřin před koncem periody srovnal.

V čase 21:29 přišel rozhodující gól série. Noční můry nyní budou mít svěřenci Libora Zábranského z gólu libereckého útočníka Jan Ordoše, který dal vítězný a postupový gól pro Bílé Tygry.

Definitivní potvrzení dal svým dalším gólem do prázdné brány Tomáš Filippi a Liberec se může znovu po 3 letech vrátit na hokejový trůn.

Zdroj: hokejportal.cz