Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Plánujeme posily, slibuje majitel Komety Zábranský

Libor Zábranský © hc-kometa.cz

Majitel brněnské Komety Libor Zábranský fanouškům přislíbil, že do Brna ještě dorazí nové posily. Přiznal totiž, že vloni Kometa doplatila na nepříliš široký kádr, a toho se letos hodlá vyvarovat.

"Všichni máme stejný cíl. Posilovat se ještě bude," prohlásil v rozhovoru pro hc-kometa.cz Zábranský, který klub v minulosti vedl i z pozice hlavního trenéra a došel s ním ke dvěma titulům.

"A když si vezmete, na čem jsme ztroskotali vloni, tak to byl bohužel užší kádr," připomněl Zábranský v rozhovoru situaci, která nastala v uplynulém ročníku.

"Zranil se Honza Hruška, Kladno postupovalo a chyběl nám Pleky," zavzpomínal na loňskou sezonu brněnský šéf, který se letos chce něčemu podobnému vyhnout.

Mládí vpřed

Důraz klade Zábranský i na zapracování talentovaných hokejistů. "Samozřejmě nemůžeme mít na každý post náhradu v případě zranění, proto dávám prostor mladým," říká někdejší obránce.


Zábranský si cení služeb Jana Mlčáka.

A uvádí i konkrétní případy. "Chtěl jsem vidět například Honzu Mlčáka, jak zvládne zápasy extraligy. Zvládl to perfektně. Stejně jako další," pochvaloval si Zábranský.

Zábranský pochválil Mlčáka i Kunce

"Po dvou zápasech, co Mlčák odehrál, jsem přesvědčen, že play-off hrát může, a stejně tak Michal Kunc a další mladí," pokračoval v hodnocení majitel Komety.

S mladými hráči panuje obecně v Kometě velká spokojenost. "A nejvíc jsme pyšní na to, že to takhle cítí ti kluci, rodiče a i zástupci hráčů. Že nám nikdo nebude utíkat pryč," chlubil se Zábranský.


Kladně Zábranský hodnotil i Svozila.

Talentům se v Kometě líbí

Nedávno si totiž Kometu pochvaloval zadák Stanislav Svozil. "Ale je pravda, že s takovým klukem musíte mít jasný plán. Stejně jako s Martinem Nečasem, Lukášem Dostálem. Standa draftovaný určitě bude a vysoko. Je to hokejista. Ne žádný odpalovač puku," libuje si Zábranský.

"Já prostě chci, aby naši mladí hráli, nebáli se něco udělat s pukem a jen mlátit puk po plexi? To ne. Kometa chce hokejisty a chce vychovávat hokejisty," uzavřel brněnský mecenáš.

Zdroj: hokejportal.cz, hc-kometa.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

92.5 ms