Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Petr Mrázek má fazónu a táhne Carolinu do playoff

Petr Mrázek čelí střele © Profimedia.cz

Měl být hvězdou, v poslední době se však mluvilo o tom, že se jeho kariéra v NHL chýlí ke konci. Mrázek ale všem vytřel zrak. Začátek sezóny nebyl ideální, jeho poslední výkony ale ukazují, že může patřit mezi opory týmu. Vyhrál šest zápasů v řadě, předvedl spoustu důležitých zákroků a Carolina i díky jeho příspěvku míří do playoff.

V jednu chvíli to vypadalo, že se v Detroitu pevně chopí pozice jedničky, nakonec ho ale z branky vystrnadil jeho zkušenější kolega. Následoval trade do Filadelfie, kde se v tu dobu potýkali s nedostatkem brankářů. Ani tam ale nezaujal a zdálo se, že se mu vrátka v NHL pomalu uzavírají. Ke konci zámořské kariéry ale naštěstí nedošlo.

Petr Mrázek podepsal jednoletý kontrakt s Hurikány hned v první den otevření trhu s volnými hráči, i přesto se od něj moc nečekalo. Na začátku střídal povedený zápas s méně povedeným, a hlavně kvůli této nestabilní výkonnosti klesla jeho čísla pod 90 procent. Začátek února ho ale potkal v dokonalé formě.

Hned první den v novém měsíci vychytal výhru proti Vegas Golden Knights a připsal si 24 úspěšných zákroků. Následoval nevydařený zápas s Calgary, kdy musel puk lovit z branky hned čtyřikrát. Toto zaváhání ale vzápětí napravil čistým kontem proti Rangers následovaným porážkou proti New Jersey Devils. Od té doby ale Mrázek dominuje a drží sérii šesti vítězství v řadě.

Od 16. února vychytal dvě čistá konta a jeho úspěšnost ani jednou neklesla pod 90 procent. A vyznamenal se zejména v posledním utkání proti Coloradu, kde čelil hned 38 střelám a ani přes nebezpečné pokusy MacKinnona a střelu do odkryté části brány v podání Colina Wilsona neinkasoval.


I díky jeho posledním výkonům se tak jeho negativní bilance překlopila na 18 výher a 12 porážek. Stoupá také jeho procentuální úspěšnost v sezóně, která se nebezpečně přibližuje číslu 91. V tuto chvíli se zastavila na 90,8 procentech.

Vypadá to tedy, že Petr Mrázek ve 27 letech zlomil nepříliš povedenou bilanci z posledních sezón, která ho ostatně připravila o místo v Detroitu. Až závěr sezóny a případné playoff ale ukáže, jestli rodák z Ostravy dokáže být skutečně nepostradatelnou součástí týmu, která Carolinu konečně dotáhne ke kýženému úspěchu.

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
106.2 ms