Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Pardubice nebraly Mountfield Cup příliš vážně

Východočeské derby je vždy pikantní duel © hcpce.cz

Kdo se těšil, že na na Mountfield Cupu v Hradci Králové uvidí v dresu Pardubic hrát nové posily, tak se hluboce mýlil. Za celý turnaj vyjelo na led jen minimum hráčů z áčka a východočeský celek celkově obsadil poslední čtvrté místo.

Už několik dní před turnajem se zmiňoval pardubický trenér Ladislav Lubina, že dá šanci hlavně hráčům, co bojují o místo v týmu. Opory týmu mohly převážně odpočívat a sledovat zápasy pouze z tribuny.

V prvním utkání se Pardubice postavily proti Slovanu Bratislava. V tomto zápase dostali šanci junioři, hráči, kteří přišli na „try out" a v poslední řadě i početná skupinka bojovníků ze Dvora Králové.

Přes sympatický výkon, ve kterém měli Východočeši spoustu šancí, ale bohužel pro ně žádnou neproměnili, tak podlehli Slovanu 0:3.

Ve druhém zápase hrálo Dynamo proti Spartaku Moskva a nastoupilo téměř v totožné sestavě jako předchozí den. Jen v bráně se objevila jednička Ondřej Kacetl.

Moc radosti mu jeho spoluhráči neudělali, dostal vysoký počet branek a jeho tým prohrál vysoko 0:8. Pardubice hrály v domácím prostředí a o to víc nebyli nadšení ani jejich fanoušci, kterých se přišlo na utkání podívat více jak třináct stovek.

Závar před bránou Ondřeje Kacetla.

V posledním zápase turnaje bylo k vidění pikantní východočeské derby, ve kterém Dynamo na horké půdě Hradce bojovalo, ale nakonec prohrálo 2.4. Poslední čtvrtá branka padla až při power play.

V zápase kromě juniorů a hráčů na zkoušku se konečně ukázalo i pár hráčů z áčka, konkrétně Jan Mandát, Denis Kusý, Karel Nedbal a v bráně jako předchozí zápas Ondřej Kacetl. Na „zimáku" panovala skvělá atmosféra a fanoušků se přišlo podívat více jak 3500.

Při pohledu na konečný součet získal Hradec Králové na Mountfield Cupu 7 bodů a umístil se na druhém místě. Pardubice nezískaly ani bod a skončili na posledním místě.

Radek Bělohlav: Rvali jsme se o výsledek až do konce

Bylo fajn, že jsme v derby bojovali o výsledek až do jeho konce. Mrzí nás, že jsme nedokázali v power play vyrovnat, měli jsme tam nějaké šance. Mrzí nás následná ztráta puku a obdržený gól na 2:4," ohlédl se za utkáním trenér Radek Bělohlav a pokračoval: „Celkově jsme měli málo střel, musíme ještě hodně trénovat! Pokaždé byla jiná sestava. První zápas byly nějaké pozitivní věci, ve druhém jsme čelili opravdu silnému soupeři a derby se klukům docela povedlo. Někteří hráli s námi úplně poprvé a musím říci, že nás i zaujali," hodnotil Radek Bělohlav.

Výsledek obrázku pro radek bělohlav pardubicích Radek Bělohlav je novým asistentem trenéra Lubiny.

Po turnaji nenásleduje odpočinek, ba naopak! „Tento týden dojedeme připravený program, který je nejtěžší, neboť toho musíme hodně nabruslit. Ve čtvrtek a v pátek nás čekají dvoufázové tréninky, v sobotu mají kluci volno a v neděli dvouhodinová jednotka na ledě. V pondělí budeme trénovat na dvě fáze a pak začíná náš domácí memoriál. Stále to je ze zátěže, přece jen je začátek srpna," uzavřel pro klubový web Dynama.

Zdroj: hokejportal.cz, hcpce.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

94.0 ms