Orsava hattrickem sestřelil Hradec, Plzeň rozstřílela Olomouc

Hokejisté Plzně v zápase s Olomoucí © hcskoda.cz

Útočník brněnské Komety Jakub Orsava se svými třemi góly podílel na všech gólech Komety, která Hradec porazila 3:1. Škoda Plzeň zvládla první souboj s Olomoucí, když Hanáky přejela 8:1. Nejlepším hráčem Plzně byl Vojtěch Němec, který posbíral 2 branky a 2 asistence.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:3
(stav série – 0:1)

Branky: 36:47 Pavlík (Cingeľ, Linhart) – 12:19 Orsava (Hruška, Erat), 18:37 Orsava (Baranka, Hruška), 45:24 Orsava (Hruška, Mueller)

Mountfield Hradec Králové: Maxwell – Zámorský, Linhart (A); Nedomlel, Cibulskis; Pavlík F., Graňák (C); Štindl – Smoleňák, Rákos (A), Chalupa; Vincour, Cingeľ, Pavlík R.; Paulovič, Bičevskis, Miškář; Vopelka, Kukumberg, Koukal

Kometa Brno: Čiliak – Němec (A), Baranka; Štencel, Gulaši; Michálek, Bartejs; Malec – Mueller, Holík (A), Zaťovič; Erat, Hruška, Orsava; Vondráček (C), Čermák, Dočekal; Köhler, Kusko, Mallet

Přestože se Brno po základní části vyskytovalo až na 5. pozici, tak patří mezi 3 největší favority na zisk Masarykova poháru. A Hradec je ideálním týmem, na kterém se ukáže síla letošního kádru. Brno se letos může chlubit Američanem Peterem Muellerem, který si fantasticky rozumí hlavně s Petrem Holíkem, který se stal jeho dvorním nahrávačem.

Do zápasu se navíc vrátil i Martin Erat, kterému disciplinární komise zkrátila trest za faul v zápase s Karlovými Vary.

Zápas rozhodly 2 góly v přesilovkách. Ve 13. minutě se po přihrávce Erata a Hrušky opřel do puku Jakub Orsava a ten trefil přesně. Na 2:0 zvyšoval znovu Orsava, jen Erata na pozici asistenta vystřídal Ivan Baranka. A Brno se dostalo do nálady vyřazovací části.

Druhá perioda přinesla srovnání hry a Hradec dokázal na domácím půdě konečně přitlačit na tým trenéra Libora Zábranského. Kontaktní gól dal po kombinaci s Linhartem a Cingeľem Radovan Pavlík. Všichni očekávali, že Mountfield ještě dokáže srovnat a vynutit si alespoň prodloužení.

Na scénu se ale vrátil hrdina dne, Jakub Orsava. Po vyloučení Smoleňáka se prosadil i potřetí v zápase a posunul Kometu zpátky do dvoubrankového vedení, které už vydrželo. Kometa Brno tak získala první bod a může si ve druhém zápase vypracovat slibnou pozici na domácí zápasy.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 8:1
(stav série – 1:0)

Branky: 10:39 Gulaš (Nedorost, Eberle), 25:30 Jan Kovář (Čerešňák), 35:06 V. Němec (Kracík), 40:35 Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář), 45:05 Nedorost (Gulaš, Čerešňák), 50:18 Stach (V. Němec, Jones), 52:12 V. Němec (Kracík, Indrák), 57:41 Indrák (V. Němec) – 29:24 Jergl (Škůrek, Strapáč)

HC Škoda Plzeň: Frodl – Moravčík, Jones, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Preisinger – Pour, Kovář (A), Gulaš (C); Straka, Kodýtek, Eberle; V. Němec, Kracík, Indrák (A); Kindl, Nedorost, Stach

HC Olomouc: Lukáš – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek, Galvas, Švrček, Dujsík – Ostřížek, Knotek, Jergl; Burian (A), Strapáč, Irgl; Laš, Skladaný, Mráz; Káňa, Kolouch, Tomeček; Nahodil

Plzeňští ukázali, že Olomouci nenechá zadarmo ani minutu na hřišti. Již od první minuty Západočeši tlačili na Olomouc, i když odměna jsem jim dostala až těsně po polovině první třetiny, když se trefil Gulaš. Za stavu 0:2 se ještě trefil Olomoucký Aleš Jergl, jenž dokázal snížit na rozdíl jedné branky a zdramatizovat tak průběh.

Pak ale z branky lovil puk jen gólman hostů, Jan Lukáš. Zápas už poté ztratil i bojovnost Hanáků, kteří rezignovali a zřejmě už začali mít v hlavě utkání druhé. Zajímavým faktem je ale fakt, že Jan Lukáš byl držen v brankovišti celý zápas, a to i přes velký počet inkasovaných branek.

Olomouc se bude snažit napravit svou reputaci dnes (19.3.), kdy bude čelit Plzni podruhé.

Zdroj: hokejportal.cz