NHL ještě nekončí, Pastrňák s Krejčím se dočkají sedmého zápasu

David Krejčí © nhl.com

Závěr NHL nemůže nabídnout větší drama než 7. finálový zápas. Boston i díky Pastrňákovi s Krejčím odvrátil mečbol. Pastrňák k tomu přispěl bilancí jednoho gólu a jedné asistence, na jednu branku přihrával také Krejčí. O vítězi Stanley Cupu se tak rozhodne až v posledním zápase série, hraném v noci ze středy na čtvrtek.

St. Louis Blues - Boston Bruins 1:5 (0:1, 0:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 53. O'Reilly (Pietrangelo, Perron) - 9. Marchand (Pastrňák, Krug), 43. Carlo (DeBrusk), 51. Kuhlman (Krejčí), 55. Pastrňák (Marchand, Kuraly), 58. Chára.

David Pastrňák byl hned u úvodní branky utkání. V přesilové hře 5 proti 3 nabíjel na hůl Marchanda, který prostřelil Binningtona z pravého kruhu.

Na další branku pak museli diváci čekat celé dvě třetiny. Výborné výkony předváděli maskovaní muži v obou brankách. Brankář St. Louis Binnington předvedl důležitý zákrok například vteřinu před koncem druhé třetiny, kdy vychytal střelu Pastrňáka z bezprostřední blízkosti.

Slabší chvilku si brankář Blues vybral na začátku třetí třetiny, kdy za jeho záda propadla nenápadná střela Carla od modré čáry.

Na 3:0 Boston zvyšoval po střele Kuhlmana, který trefil na milimetr přesně levou šibenici branky St. Louis. Po přechodu modré čáry mu na tuto velmi povedenou střelu přihrával David Krejčí.

Blues pak sice odpověděli zásluhou O'Reillyho, ale jen o dvě minuty později se po Marchandově přihrávce ocitl sám před brankou David Pastrňák. Český střelec zachoval klid, položil si brankáře a střelou pod břevno přiblížil Boston k vítězství.

Definitivní pojistku pro Bruins přidal do prázdné branky střelou přes celé hřiště Zdeno Chára.

Momentka ze zápasu Bostonu se St. Louis

David Krejčí kromě asistence střílel dvakrát na branku a byl na ledě u dvou vstřelených branek. Za svých 15 minut na ledě stačil také dvě střely soupeře zablokovat. Tentokrát skončil na rovných 50 % úspěšnosti vhazování.

David Pastrňák si připsal dva body za gól a asistenci, v bilanci +/- však skončil na 0, protože jeho asistence přišla v přesilové hře a byl na ledě u dalšího jednoho vstřeleného a inkasovaného gólu. Za 13 a půl minuty na ledě si Pastrňák připsal 2 minuty v přesilovkách a celkem 4 střelecké pokusy na branku.

Z pohledu Čechů vydařený večer tak rozhodl o tom, že vítězem Stanley Cupu se v této sezóně stane ten tým, který uspěje v rozhodujícím sedmém zápase této série. Ostře sledovaný zápas se odehraje v Bostonu v noci ze středy na čtvrtek. Úvodní buly bude vhozeno ve 2:00 našeho času.

Zdroj: nhl.com, hokejportal.cz