Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Draft NHL se blíží, stane se jedničkou Hughes, nebo Kakko?

Jack Hughes a Kaapo Kakko © nhl.com

Krátce poté, co St. Louis získalo Stanley Cup, je v NHL na řadě vstupní draft. Právo první volby letos má New Jersey Devils. Je téměř jisté, že si vyberou mezi Hughesem a Kakkem. Po druhém z nich zřejmě sáhne New York Rangers. Devils tak stojí před Sofiinou volbou, kterého z talentovaných mladíků zvolit.

Ať už se rozhodnou jakkoliv, získají do týmu sebevědomého a cílevědomého mladíka, který prokazoval kvality také na nedávném seniorském mistrovství světa na Slovensku.

Jack Hughes

Amerického centra zdobí dobrý pohyb a šikovné ruce. Z pozice uprostřed hřiště rád řídí hru a má velmi dobrou nahrávku. Spousta z nich pak vede k nadějné příležitosti nebo vstřelené brance, o čemž vypovídá také 78 asistencí z minulé sezóny.

Hughes v poslední sezóně získal 112 bodů (34 gólů a 78 asistencí) během 50 zápasů v USA Hockey's National Team Development Program.

Podstatnou věcí, která mu zatím schází, jsou fyzické parametry. Se svými 177 centimetry a 77 kilogramy Hughes mezi dospělými hráči na mistrovství světa působil skoro až dětským dojmem.

Přestože je Kakko v této chvíli vyspělejší, Huhges má velkou šanci na svých proporcích zapracovat a jakmile se mu to podaří, může se dostat ještě na vyšší úroveň než finský konkurent. Představuje tak zajímavou volbu pro tým, který na něj nebude spoléhat od první sezóny, ale dá mu šanci na sobě ještě pracovat a dostat se na potřebnou úroveň.

Pokud se pak podaří nasadit rodáka z Orlanda do NHL v pravou chvíli, může se stát jednou z velkých hvězd této soutěže. Zásluhu na tom bude mít jeho vysoká herní inteligence a dynamika pohybu.


Jack Hughes.

Kaapo Kakko

Finské pravé křídlo zaujalo nejdříve na lednovém juniorském šampionátu, kde dokázalo skórovat například ve finále právě proti USA. Výraznými výkony přispěl ke zlatým finským medailím také na seniorském mistrovství světa na Slovensku. V 10 zápasech na šampionátu se dokázal prosadit celkem šestkrát.

V právě skončené sezóně odehrál za TPS ve finské lize 45 zápasů, ve kterých získal 38 bodů za 22 branek a 16 asistencí. To je na nejmladšího člena týmu opravdu pozoruhodná bilance. Nejlepší hokej předváděl právě v play-off této soutěže.

V současném chvíli je komplexnějším hráčem než Hughes. Působí vyspělejším dojmem a zvládá roli typického střelce. Zajímavým bonusem pro nového zaměstnavatele může být fakt, že kromě svého oblíbeného pravého křídla dokáže hrát také na centru.

187 centimetrů vysoký a 86 kilogramů vážící finský šikula má větší šanci uspět v NHL hned v první sezóně. Díky svým fyzickým parametrům ho nový tým může využít nejen při hře v rovnovážném stavu, ale také na přesilovkách a oslabeních.


Kaapo Kakko.

Bohužel je to prozatím nereálné, ale tito dva mladíci by si zřejmě rozumněli na ledě také vedle sebe. Hughes jako rozehrávač akcí a tvořivý centr a Kakko jako zakončovatel geniálních přihrávek od svého konkurenta v draftu. V kombinaci s některým ze zkušených levých křídel (namátkou např. Ovečkin, Draisaitl, Gaudreau, atd.) by tito mladíci vytvořili velmi zajímavou útočnou letku, která by budila respekt všech soupeřů.

Samozřejmě mnohem více pravděpodobnou variantou je to, že budou jako první a druhá volba vybráni do různých týmů. Osobně se přikláním k tomu scénáři, že New Jersey Devils sáhnou po Jacku Hughesovi a New York Rangers zvolí Kaapa Kakka.

Zdroj: nhl.com, hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

1,111.1 ms