Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Nedaří se ani bez Jandače: Mega šanci Magnitogorsku zhatil zákrok snů

Kapitán Mozjakin zabředl do herní krize © nationalteamsoficehockey.com

Magnitogorsku vyhazov kouče zatím neprospěl. Trápí se i kapitán Mozjakin. Ten proti Kazani neproměnil stoprocentní příležitost. Metallurg v tomto ročníku vyhrál jediný z 5 zápasů. Schází mu produktivita.

1:2. Taková bilance vítězství a proher stačila nejvyšším šéfům Magnitogorsku k tomu, aby českému trenérovi Josefu Jandačovi zatli tipec. Přijde vám to zvláštní? Není divu. Někdejší kouč české reprezentace se stal totiž po 6 dnech nové sezony nejrychleji vyhozeným lodivodem v celé historii KHL.

Co tedy skutečně stálo za tak brzkým koncem rodáka z Berouna? Jednoznačně možnost podepsat smlouvu s jiným borcem s mezinárodními zkušenostmi Iljou Vorobjovem

Trenérskou rošádu okamžitě uvítalo takřka celé Rusko. Metallurg se má stát z týmu, který pod Jandačem hlavně bránil, opět ofenzivní mašinou.

Jenže hned od začátku Vorobjovovy mise se ukazuje, že to nepůjde bez komplikací. Resumé z prvních 2 zápasů zní jasně: 2 porážky, jen 2 vstřelené góly a obecně chabé výkony zejména v útočné fázi hry. Magnitogorsk se válí na předposledním místě své konference, což ho momentálně řadí do role nejnegativnějšího překvapení tohoto ročníku.

Na vině je zejména zmar v koncovce. Ten dokládá i včerejší situace z 30. minuty zápasu proti Kazani, kdy se ke zkušenému veteránovi Sergeji Mozjakinovi přikutálel volný kotouč před zpola odkrytou klec. 

Fanoušci již větřili srovnání na 1:1, ale... nestalo se. Do dráhy kapitánovy střely se totiž postavila hůl Adama Reideborna, který na brankové čáře k úžasu všech vytasil zákrok z říše snů.


Lídr Magnitogorsku vykulil na střídačce oči v sloup. 

Podobné šance by v minulosti proměňoval s železnou pravidelností. Netřeba ubírat na kvalitě zásahu švédského muže s maskou, ale magnitogorský výběr z roku 2016, který vyhrál Gagarinův pohár, by zkrátka s takovými příležitostmi neměl žádný problém.

Ilja Vorobjov bude mít co dělat, aby vedení Metallurgu nezačalo brzy uvažovat o tom, že za Jandačovy éry klubu vlastně nebylo až tak zle. Pakliže se ale tento scénář potvrdí, bude si manažer Gennadij Veličkin ještě dlouho sypat popel na hlavu za to, že nečekaně rychlou výměnu trenérů uskutečnil.

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

157.5 ms