Česko zažilo infarktové čtvrtfinále a zlomilo kletbu

Češi se radují z gólu proti Německu. © iihf.com

Čeští hokejisté si po velmi nervózním začátku zápasu připsali výhru a posouvají se do bojů o medaile. V něm narazí na velmi silnou Kanadu, která dnes po tuhém boji udolala Švýcarsko v prodloužení. Výborný výkon předvedl Patrik Bartošák, jehož výkon byl drobně snížen chybou při vyrovnávacím gólu Němců.

Česká republika vs. Německo - 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Branky: 34´ Kovář, 45´ Voráček (Simon), 52´ Kubalík (Kovář, Hronek), 54´ Palát (Kolář), 60´ Kovář (Moravčík, do prázdné branky) – 38´ Mauer (Tiffels)

Zápas, který byl mnohými považován za nejdůležitější zápas celé sezóny národního týmu. Češi měli navíc několik výhod. Nemuseli se stěhovat z Bratislavy a s Německem naši prohráli pouze jeden z předchozích 15 duelů.

I tak byla hlavně na českých hráčích vidět velká nervozita, která byla dána právě svázáním z tlaku celého národa. I proto, když dal Jan Kovář gól po ukryté střele do pravého horního rohu, spadla z národního týmu nervozita.

Ta se ale vrátila zpět, když Patrik Bartošák "namazal" Tiffelsovi a ten před brankou našel úplně volného Mauera, který srovnal na 1:1. Do konce třetiny byli Němci lepší a Bartošák ještě dostal několik šancí napravit svou chybu. Třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej z obou stran a všichni napjatě čekali na to, jak se bude vyvíjet třetí perioda a jestli Němci zužitkují svou převahu z konce prostřední části.

Do třetí třetiny nastoupili Češi s trochu jinou taktikou. Bylo k vidění více nahazovaných kotoučů do pásma a spoustu střel, které sloužily k získání vhazování v útočném pásmu. A více střel nakonec vedlo i k získání vedení. Voráček se společně se Simonem rozjel do přečíslení. A náš kapitán to vzal na sebe a nadvakrát překonal Grubauera. Poté se zase na chvilku ujali převahy Němci, ale Bartošák likvidoval všechny šance Draisaitla, Kahuna a dalších německých hvězd.

Když už se zdálo, že Němci srovnávací gól dotlačí Bartošákovi za záda, rozjel se směrem k německé bráně Kubalík. Jakmile překročil modrou čáru, předvedl obrovský nápřah a dělovou ránou zametl puk do pravé šibenice. A stav 3:1 už Němce zlomil.

Navíc se o 2 minuty později k odraženému puku dostal Palát a přidal tak svůj první branku na turnaji. Postupovou radost odšpuntoval Jan Kovář, který po několika neúspěšných pokusech dostat puk do prázdné branky, zamířil přesně a potvrdil 15. výhru z posledních 16 vzájemných zápasů.

V semifinále se český tým postaví silné Kanadě, která dnes přemohla Švýcarsko.

Zdroj: hokejportal.cz

VÝSLEDKY

TABULKA

Nedaří se ani bez Jandače: Mega šanci Magnitogorsku zhatil zákrok snů

Nejlepší 3 góly 4. kola CHL: Tiki-taka Färjestadu, Kofroňova paráda a milimetrová...

Jako při kulečníku: Vlastní branka SKA padla po čtyřech kuriózních odrazech

Ostuda pro mistra: V KHL viděli gólovou ránu z obranného pásma