MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - V SAP Center nebyla nouze o zvraty, vše odstartoval gól Hertla + VIDEO

Joe Pavelski (C) oslavující vítězný gól, FOTO © nhl.com
 0 , 24.01.16 v kategorii: Reviews
Sobotní zápas mezi San Jose Sharks a Minnesotou Wild přinesl nádherné a dramatické utkání, ve kterém nebylo o zvraty nouze. Sharks dvakrát vedli, ani jednou však své vedení neudrželi. Když už se ale zdálo, že utkání bude muset rozhodnout prodloužení nebo samostatné nájezdy, vzal to na sebe jako správný kapitán Joe Pavelski a necelé dvě minuty před koncem vystřelil San Jose v domácím SAP Center vítězství 4:3.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
San Jose Sharks - Minnesota Wild 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 2. Hertl (Pavelski, Thornton), 33. Donskoi (Ward, Pavelski), 34. Ward (Couture, Donskoi), 59. Pavelski (Thornton) – 13. Porter (Scandella, Haula), 20. Coyle (Niederreiter, Spurgeon), 53. Stoll (Brodin, Scandella)

Před samotným začátkem utkání byl v SAP Center oceněn za své služby obránce Gary Suter, který v dresu San Jose Sharks odehrál 227 utkání, během nichž posbíral 101 kanadských bodů za 22 gólů a 79 asistencí. Suter také dokázal přitvrdit, když bylo třeba, a posbíral 193 trestných minut. Celkem Gary Suter během kariéry v NHL odehrál 1145 zápasů a zaznamenal 844 kanadských bodů za 203 gólů a 641 asistencí.

Úvod zápasu vyšel San Jose Sharks na výbornou, když Tomáš Hertl z levého rohu útočného pásma nahodil puk před bránu a jeden z hráčů Minnesoty si ho zadní hranou čepele hole nešťastně srazil do vlastní brány. Z nozder žraloka u stropu se hrnula pára a diváci byli úžasným vstupem svého týmu do utkání nadšeni, jenže během druhé poloviny první třetiny přišlo rychlé vystřízlivění.

Minnesota Wild dvakrát předvedla před bránou velký důraz a ještě před odchodem do kabin stav utkání otočila na svou stranu, když se po přesně třinácti minutách hry nejprve prosadil Chris Porter a pouhých čtyřiadvacet sekund před zazněním první sirény poté Charlie Coyle. Wild prožili po špatném vstupu do utkání fantastický závěr první třetiny a ujali se po rychlém obratu vedení 2:1.

FOTO (nhl.com): Gary Suter (č. 20) během slavnostní buly v SAP Center 23. ledna 2016

Nebyli by to ovšem Sharks, aby se do své kořisti tvrdě nezakousli a nezpůsobili mu těžkou ránu. San Jose po přestávce zabralo a v prostřední části otočilo stav velice pohledného zápasu na svou stranu, Tomáš Hertl sice svůj druhý gól v zápase z dobré šance nevstřelil, v dresu domácího týmu se ale prosadili Joonas Donskoi a po něm Joel Ward, přičemž oba dva góly San Jose se vešly do necelých dvou minut.

Joonas Donskoi a Joel Ward prožili fantastické utkání, když oba dva zaznamenali v prostřední části dva kanadské body za gól a asistenci a prakticky sami obstarali krásný obrat. Jenže Minnesota Wild po ztrátě vedení nesložila zbraně a ve třetí třetině se ji podařilo vyrovnat, když se necelých osm minut před koncem prosadil Jarret Stoll a utkání za stavu 3:3 směřovalo do prodloužení.

San Jose Sharks orámovalo zápas dvěma góly, z nichž ten druhý minutu a 24 sekund před koncem znamenal z hole kapitána Joea Pavelskiho vítězství 4:3. Joe Pavelski po vyhraném vhazování napřáhl k nádherné střele, kterou skryl za obránce a vymetl jí přesně levý horní roh brány. Minnesota Wild v utkání plném zvratů inkasovala těžký úder, na který už nedokázala ve zbývajících sekundách utkání zareagovat.

Kapitán San Jose Sharks Joe Pavelski odehrál fantastické utkání, během něhož zaznamenal dvě asistence a v závěru ho poté sám rozhodl gólem. Pavelski byl zaslouženě vyhlášen první hvězdou zápasu, zatímco druhou hostující Joe Ward a třetí domácí Joe Thornton, který vyslal na bránu Minnesoty Wild tři střely a zaznamenal dvě asistence. Joe Pavelski vstřelil v letošní sezóně 23. gól.

autor: Tomáš Reiner alias Reiny / hokejportal.cz