Nejnovější hokejové zprávy

- V nominaci Severní Ameriky na SP nahradil Monahana Trocheck

Vincent Trocheck, FOTO © foxsports.com
 0 , 3.09.16 v kategorii: Aktuality
Kanadský hokejový útočník Sean Monahan z Calgary se kvůli zranění zad nezúčastní Světového poháru v Torontu, kde měl hrát ve Výběru Severní Ameriky.

V týmu složeném z hráčů z Kanady a USA do 23 let jej nahradí americký forvard Vincent Trocheck z Floridy. V sestavě trenéra Todda McLellana se jedná o první změnu v nominaci.

Jednadvacetiletý Monahan, který před dvěma týdny uzavřel s Flames nový sedmiletý kontrakt na 44,1 milionu dolarů, se zranil při tréninku. V uplynulé sezoně vylepšil své maximum v NHL na 63 bodů za 27 branek a 36 asistencí z 81 zápasů. Celkem má na kontě v NHL 237 utkání a 159 bodů (80+79). V 11 duelech play off si připsal tři góly a tři asistence.

O dva roky starší Trocheck má za sebou také nejlepší sezonu v kariéře. V 76 duelech zaznamenal 25 gólů a 28 asistencí. Ve dvou utkáních při svém debutu v play off si připsal jednu přihrávku. Dohromady v NHL sehrál 146 utkání a nasbíral 83 bodů (37+46).

Světový pohár se bude hrát od 17. září do 1. října. Výběr Severní Ameriky se představí v základní skupině B, kde jej čekají duely s Finskem, Ruskem a Švédskem. V přípravě sehraje 9. a 11. září duely s Výběrem Evropy v Québeku a Montrealu, v generálce pak nastoupí ve středu 14. září v Pittsburghu proti české reprezentaci.autor: ČTK