MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NLA - Review: Štěpánek zářil v brance Bernu a byl vyhlášen hvězdou zápasu

Jakub Štěpánek, FOTO © hokejcb.cz
 0 , 3.01.16 v kategorii: Reviews
Jakub Štěpánek byl hlavní hvězdou zápasu švýcarské National League mezi Klotenem a Bernem a nejvíce se tak podílel na úspěšné odvetě hokejistů z hlavního města. V dalších utkáních 36. kola si připsali druhou víkendovou výhru hráči Lausanne, Ženevy a Langnau. Odvety za sobotní nezdary se naopak vydařily Davosu a Ambri-Piottě.
Švýcarsko NLA REVIEW

Kloten Flyers – SC Bern 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky:
35. Leone (Praplan, Hollenstein), 60. Hollenstein (Von Gunten, Kolarik) – 18. Kousa (Moser, Conacher), 48. Ruefenacht (Berger P., Berger A.), 62. Moser (Conacher, Kousa)
První hvězdou zápasu mezi Klotenem a Bernem byl vyhlášen český gólman ve službách Medvědů Jakub Štěpánek. Ten dokázal skvělými zákroky několikrát napravit chyby svých spoluhráčů a výrazně se tak podílel na vítězství hostů 3:2 v prodloužení. Bern tak vrátil Letcům sobotní porážku z domácího ledu v poměru 5:4. Kloten si vybojoval alespoň bod 85 sekund před koncem, kdy překonal Štěpánka Praplan.

HC Davos – ZSC Lions 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
33. Wieser M. (Jorg, Schneeberger), 55. Walser (Jorg, Ambuhl) – 25. Nilsson (Blindenbacher, Keller)
Davosu se podařila proti lídrovi tabulky odveta za sobotní porážku z Hallenstadionu. Lions se sice dostali Nilssonem v 25. minutě do vedení, domácí ale ještě do druhé přestávky Marcem Wieserem srovnali a pět minut před koncem rozhodl o tom, že zůstanou všechny body ve Vaillant aréně Walser. Obhájce titulu tak vrátil svůj bodový odstup na Curych na šest bodů.

Lausanne HC – EV Zug 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
2. Froidevaux (Walsky, Deruns), 23. Danielsson (Genazzi, Mieville), 44. Walsky (Herren, Huet), 60. Walsky (Hytonen, Deruns) – 42. Holden (Suri, Martschini), 55. Holden (Martschini)
I druhý zápas mezi Lausanne a Zugem měl šťastnější konec pro Lvi. Šestý tým prvoligové tabulky přidal po sobotním vítězství 4:3 v prodloužení další úspěch, tentokrát již v základní hrací době. Největší podíl na výhře Lausanne měl Eric Walsky. Americký hokejista nejprve parádním pasem vybídl ve 2. minutě ke skórování Froidevauxe a v poslední třetině dvěma brankami definitivně přivrátil misky vah na stranu domácích.

HC Ambri-Piotta – HC Lugano 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
13. Monnet (Duca, Gautschi), 45. Berger (Pestoni, Maenpaa), 48. Monnet (Fuchs, Maenpaa) – 28. Pettersson (Klasen, Martensson), 30. Hofmann (Bertaggia, Sannitz)
Dvě branky Thibauta Monneta rozhodly o dalším domácím vítězství v ticinském derby. Švýcarský útočník nejprve v 13. minutě otevřel skóre utkání a poté si připsal i vítěznou trefu na 3:2. Ambri-Piotta tak vrátila Luganu těsnou sobotní porážku 2:3 po samostatných nájezdech a na devátém místě se přiblížila na rozdíl jednoho bodu postupové osmičce.

SCL Tigers – HC Fribourg-Gotterón 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)
Branky a nahrávky
: 9. Clark (Muller), 27. Nussli (DiDomenico, Gerber), 61. DiDomenico (Ronchetti, Gustafsson) – 4. Neuenschwander (Gardner), 38. Kamerzin (Mottet, Salminen)
V nervózním utkání s opět lepším koncem pro Langnau bylo uděleno celkem 110 trestných minut, a to je letošní rekord NLA. Tigers i podruhé během dvou dní uspěli proti Fribourgu v prodloužení a připsali si již čtvrtou výhru v řadě. O té rozhodl po 51 sekundách nastaveného času Chris DiDomenico. Trápení Fribourgu tak nemá konce a suverén prvních týdnů sezony 2015/16 se již propadl na osmou pozici. Langnau zůstává s odstupem předposlední.

EHC Biel – HC Servette Ženeva 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 – 0:1)
9. Herburger (Haas, Olausson), 19. Sutter (Spylo, Tschantré), 28. Sutter (Macenauer, Tschantré), 36. Haas (Berthon) – 11. D´Agostini (Lombardi), 24. Pyatt (D´Agostini, Loeffel), 25. Pedretti (Slater), 53. Pedretti (Slater, Iglesias), 65. Romy (Šimek, Rubin)
Kevin Romy po přihrávce Juraje Šimka rozhodl v poslední sekundě prodloužení o vítězství Ženevy 5:4 nad posledním týmem tabulky Bielem. Důležitou postavou duelu byl také Jim Slater, který sice gól nevstřelil dvě parádní asistence na branky svých spoluhráčů, včetně té na 4:4 v 53. minutě v podání Pedrettiho, byly ale mimořádně důležité.

autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz