MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

EBEL - Review: Orli Fehérvár šestkrát klovli a navýšili náskok na třetím místě + VIDEA

Momentka z utkání Znojmo - Fehervár, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
aktualizováno: 16. 01. 2016, 02:20,  0 , 15.01.16 v kategorii: Reviews
Znojemští hokejisté se s domácí základní části rozloučili přesvědčivým vítězstvím 6:2 a díky senzaci z Lublaně, která porazila Vídeň 3:2 v prodloužení, mají třetí místo téměř jisté. Klagenfurt vyloupil v Koruntanském derby Villach a je před posledním kolem zpět ve hře o přímý postup. Uspělo i Bolzano s českým brankářem Jaroslavem Hüblem a Salzburg s obráncem Zdeňkem Kutlákem si pojistil první místo.
Rakousko EBEL VIDEO PREVIEW

Znojmo nastoupilo k poslednímu domácímu zápasu v základní části EBEL proti maďarskému Fehérváru s jedinou změnou v sestavě. V prvním útoku se na místě slovenského útočníka Branislava Rehuše objevil mladý forvard Štěpán Csamangó.
V prvních minutách si oba týmy ukázali své vizitky ofenzivními výpady, ale do první větší střelecké příležitosti se dostal až v páté minutě Roman Tomas, jenž tečoval střílenou přihrávku Jana Lattnera mimo branku. Následovala nevydařená početní převaha Orlů a několik nepřesností v rozehrávce po jejím skončení. Brankáři však příliš práce se střelami v úvodu střetnutí neměli.

Dvanáctá minuta nabídla slibnou šanci Znojma, když Ondřej Fiala našel bezchybně Patrika Nováka, toho však efektivně svým betonem vychytal fehérvárský brankář Zóltan Hetenyi. Ani druhá přesilovka znojemského týmu nebyla úspěšná. Hetényiho ohrozil až s jejím koncem tvrdou ránou od modré Lubomír Štach a po první pro diváka nepříliš atraktivní třetině tak zůstal stav bezbrankový.

Ani start druhé části nenabízel příliš šanci a obě obrany odváděly precizní práci. V pětadvacáté minutě byli za vzájemnou potyčku vyloučeni znojemský Csamango a hostující bek Ryan Martinelli. Poté viděli diváci průnik obránce Znojma Libora Šuláka ale ani to brankou neskončil. Do vedení dostal domácí tým až chaos před brankou Fehérváru, na jehož konci byl znojemský ostrostřelec Colton Yellow Horn. Jeho dorážku si Hetenyi srazil sám do sítě – 1:0.

Příliš dlouho Orli nevedli. Nejprve byl potrestán Novák, když poslal Franka Banhama do branky a po něm rozhodčí vykázali i Fialu. V dvojnásobné přesilovce pak vše včetně Nechvátala propálil Aaron Blocklehurst – 1:1.
Klasické oslabení už Znojemští ubránili a dokonce univerzálem Lattnerem zaútočili, přízemní střelu ale gólman bezpečně vyrazil mimo tři tyče. Možnost skórovat měl i Martin Podešva, jenže Hetenyi byl připraven. Za padesát sekund se ale zjevil před hostujícím brankářem Corey Trivino a střelou nad vyrážečku již skóroval – 2:1.

Vedení českého týmu mělo jepičí život. Po třinácti sekundách vyrovnal po chybě v rozehrávce obránce Bence Sziranyi – 2:2.
Znojmo se ale dokázalo ještě do přestávky potřetí dostat do vedení. Nenápadné nahození Nováka z velkého úhlu totiž skončilo v síti u vzdálenější tyče – 3:2.
Přidat čtvrtou trefu mohl po krásné kombinaci Antonín Bořuta, ale přestřelil branku. Poté skončil v brance jen obránce Znojma Marek Biro.

Do třetí třetiny vlétli Orli znamenitě a svůj první gól v EBEL vsítil z dorážky Csamango – 4:2.
„Fehérvár hrál do těla, my jsme se snažili hrát jednoduše a napadali nám tam důležité góly. Moje role v týmu je spíš důrazná než bodová, ale když hrajete s hráči jako Corey Trivino nebo Roman Tomas tak můžete i střílet góly. Nejsem hráč, který sleduje statistiky, jsem spíš týmový hráč, jenž se nebojí ani pro tým porvat. Snad jsem trenéra dnes přesvědčil, že si zasloužím v nadstavbové části hrát pravidelně a nedělat třináctého útočníka," poznamenal útočník Znojma Štěpán Csamangó, který si připsal první dva body v EBEL.

Znojemský tým byl rázem na koni a ostřeloval maďarskou branku dalšími a dalšími projektily. V šestačtyřicáté minutě rozvlnil obránce Znojma David Roupec jen boční síť a po delší době předvedl znamenitý zákrok na druhé straně kluziště Nechvátal proti pokusu Ladislava Sikorčina. Druhou branku v zápase mohl přidat Yellow Horn, jenže trefil jen tyčku Hetenyiho svatyně. Ve třiapadesáté minutě byl stav duelu již o tři góly, když překvapil brankáře Fehérváru Martin Podešva rychlou střelou k tyči – 5:2.

Šest minut před koncem utkání unikl obraně Čertů Radek Číp, kterého v rozhodující moment obránce sekl. V následně nařízeném trestném střílení ale znojemský mladík Hetenyiho nepřekonal. Znojmo si v závěru své vedení pojistilo ještě šestou trefou Davida Bartoše a drží před posledním kolem třetí místo tabulky – 6:2.
"Zápas se musel fanouškům líbit. Oba týmy hráli prakticky bez obran a výsledek 6:2 je pro nás uspokojující. V první bezbrankové třetině jsme se málo tlačili do branky, když nám to tak konečně padlo, tak soupeř otevřel hru a už to bylo nahoru dolu. Štěpán Csamangó dal dnes pěkný gól, takže uvidíme, zda v neděli pustí uzdraveného Braňa Rehuše do hry. O motivaci však máme postaráno i nadále. Kádr se vykrystalizoval a musíme se nyní co nejlépe připravit na play-off. Zajíci se počítají až v dubnu, ale každá výhra je pro nás samozřejmě potěšením. Dnes kdybychom neměli jistý postup, tak hrajeme více defenzivně," uvedl trenér Orlů Jiří Režnar.

Po zaváhání Vídně má navíc Znojmo jistotu nejhůře čtvrté pozice po základní části.

Orli Znojmo – SAPA Fehérvár AV19 6:2 (0:0, 3:2, 3:0)
Branky a nahrávky:
9. Yellow Horn (Bořuta, Bartoš), 35. Trivino (Lakos, Csamango), 37. Novák (Šulák, Nechvátal), 41. Csamango (Tomas), 53. Podešva (Číp, Biro), 59. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý) – 33. Brocklehurst (Wehrs), 36. Sziranyi (Sarauer).
Rozhodčí: Kincses, Smetana – Nemeth, Soos. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 3104. Střely na branku: 38:28.

Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Lakos, Bořuta, Lattner, Roupec, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Csamango – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Číp – Špaček, Fiala, Novák.
SAPA Fehérvár AV19: Hetényi (Rajna) – Brocklehurst, Martinelli, A. Orbán, Szirányi, Varga, Manavian, Wehrs – Kóger, Saruer, Banham – Kovács, Sikorcin, Sárpátki – Nagy, Francis, Bodo – B. Orbán, Benk, Vincze.

Sestřih utkání

Kompletní výsledky 43. kola mezinárodní EBEL:
HC Bolzano/Südtirol – Dornbirn EC 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky:
23., 58. Palmieri, 14. Reid, 27. Pollastrone – 37. Zagrapan. (J. Hübl (BOL) 60 minut/24 zákroků)
Rozhodčí: Berneker/Gamper, 3943 diváků.

Moser Medical Graz 99ers – EHC Liwest Black Wings Linz 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky:
54. Woger – 43., 60. Gaffal, 43. P. Lukas.
Rozhodčí: Siegel/Warschaw, 2600 diváků.

EC Red Bull Salzburg – HC TWK Innsbruck 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky:
1. Sterling, 53. Trattnig, 60. Welser – 19. Mössmer.
Rozhodčí: M. Nikolić/K. Nikolić, 2680 diváků.

HDD Tele. Olimp. Ljubljana – UPC Vienna Capitals 3:2pp (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)
Branky:
32., 65. Pešut, 26. Kaspitz – 39. Milam, 44. Gamache.
Rozhodčí: Babić/Kellner, 821 diváků.

EC Villach SV – EC-Klagenfurt AC 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky:
59. McBride – 23., 48. M. Geier, 18. Strong, 41. Jacques.
Rozhodčí: Dremelj/Trilar, 4500 diváků.

aktualizováno: 16. 01. 2016, 02:20 autor: Martin Warty Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at, laola.tv