MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

NLA - Preview: HC Ambri-Piotta – HC Lugano: Podaří se Ambri-Piottě odveta?

Ambri-Piotta vs. Lugano, FOTO © sport.ch
 0 , 3.01.16 v kategorii: Previews
V neděli je ve Švýcarsku na programu kompletní šestice zápasů 36. kola NLA, v nichž si soupeři oproti včerejšku pouze prohodí výhodu domácího prostředí. Mezi šlágry bude patřit zcela jistě i ticinské derby mezi Ambri-Piottou a Luganem. Hokejisté Ambri v sobotu odjížděli z Lugana po porážce na samostatné nájezdy trochu zklamaní, dnes ale dostávají šanci na složení reparátu.
Švýcarsko NLA PREVIEW
Aktuální forma
Lugano se účastnilo o Vánocích tradičního Spengler Cupu a finálovou účastí jen potvrdilo vynikající prosincovou formu. Včera odstartovalo dobře i kalendářní rok 2016 a pod novým koučem Dougem Sheddenem si připsalo šestou výhru v domácím prostředí v řadě. V tabulce tak patří bianconeri, kteří v říjnu uzavírali celé ligové pořadí, páté místo a na linii postupu do play off mají příjemný devítibodový polštář.
Ambri-Piotta ale neodjela včera z Resega haly s prázdnou, vybojovala bod a potvrdila rovněž stoupající formu. Svěřenci kouče Kossmanna prohráli teprve potřetí z posledních osmi vystoupení, a pokud by se jim dnes podařilo v odvetě uspět, mohou se po dlouhé době prokousat zpět mezi elitní osmičku.
V Luganu se Ambri-Piottě již delší dobu nedaří (naposledy vyhrála v hale Resega 24. září 2013), v domácím prostředí je to ale jiná písnička a také v posledním vzájemném zápasu se radovali z vítězství 3:1 biancoblu.

Posledních 5 vzájemných duelů:
2. ledna 2016: HC Lugano – HC Ambri-Piotta 3:2 po sam.náj.
24. října 2015: HC Lugano – HC Ambri-Piotta 6:3
19. září 2015: HC Ambri-Piotta – Lugano 3:1
25. ledna 2015: HC Lugano – HC Ambri-Piotta 3:2
9. ledna 2015: HC Ambri-Piotta – HC Lugano 3:5

Hráč, kterého se vyplatí sledovat:
Damien Brunner (HC Lugano): Zkušený švýcarský reprezentant rozhodl úspěšným samostatným nájezdem včerejší derby. Brunner již po Spengler Cupu prohlásil, že se na zápasy s Ambri-Piottou těší, a tak se dá i dnes očekávat, že bude na ledě hodně vidět.

Budou jim chybět:
HC Ambri-Piotta: Fluckiger (zraněný)
HC Lugano: Manzato, Steinmann, Ulmer, Morini (všichni zranění)

Náš tip:
I dnes se dá ve Valascia aréně očekávat lítý boj, stejně jako včera v Luganu. Ambri-Piotta však dnes svému soupeři porážku oplatí.
Zápas začíná v 16.00 hodin.
HC Ambri-Piotta – HC Lugano 3:2 v prodl.

V dalších pěti nedělních utkáních se bude snažit napravit nepovedený závěr včerejšího zápasu s Klotenem Bern, Ženeva se pokusí v Bielu navázat na hladké vítězství z domácího prostředí, Langnau bude chtít i podruhé pokořit trápící se Fribourg, Lausanne přivítá Zug a vedoucí Curych jede z výhrou 4:0 v zádech do Davosu.

Program nedělního 36. kola NLA:
Kloten Flyers – SC Bern (15.45)
EHC Biel – HC Servette Ženeva (15.45)
SCL Tigers – HC Fribourg-Gotterón (15.45)
HC Davos – ZSC Lions (15.45)
Lausanne HC – EV Zug (15.45)
HC Ambri-Piotta – HC Lugano (16.00)


autor: Petr Vérosta / sport.ch., nationalleague.ch, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.