Nejnovější hokejové zprávy

- Překvapení: Český reprezentant a vycházející hvězda NHL míří do Číny!

David Pastrňák, FOTO © hokejportal.cz
 0 , 9.07.16 v kategorii: Aktuality
Vycházející hvězda českého hokeje a také kanadsko-americké NHL má namířeno do Číny!

David Pastrňák je hráčem Bostonu Bruins ve slavné zámořské NHL a tak to také zůstane. Minimálně v příští sezoně. Přesto nyní míří do Číny. Pokud jste se snad domnívali, že český mladíček se stane posilou nového účastníka ruské nadnárodní KHL Red Star Kunlun z Pekingu, tak jste na omylu.

Pastrňák totiž v Číně bude v době od 11. do 23. července učit děti coby vyslanec Bruins. Bude si s nimi povídat o hokeji, ale také bude cestovat a poznávat přírodní krásy asijské země. "Boston Bruins se vždycky snažili rozvíjet hokej a dělit se o své zkušenosti i tradici s fanoušky po celém světě. Popularita hokeje celkově roste, jsme velmi rádi, že v tomto ohledu můžeme pomoci rozvoji našeho sportu v Číně," uvedl pro klubový web prezident Bostonu Charlie Jacobs.

Spolu s Pastrňákem se z dalších hokejistů z řad Bruins uskuteční této akce také útočník Matt Beleskey a bývalí hráči Bostonu Andrew Raycroft a Rob Sweeney, kteří oba pravidelně nastupují za Medvědy v zápasech veteránů.

Název akce zní Bruins Global: China 2016. Zapojí se do ní celkem 150 čínských dětí a hráčů v juniorském věku. Je to první akce tohoto druhu, které se Bruins budou účastnit. Jejím cílem je mimo jiné posílit vzájemné vztahy s čínskými partnery.autor: Ondřej Hlaváč / hokej.cz, hokejportal.cz