Nejnovější hokejové zprávy

- Pod širým nebem brala tři body Sparta, dnes čeká Kometu v O2 areně odveta

Kometa Brno vs. Sparta Praha, FOTO © hc-kometa.cz
 0 , 19.01.16 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Sparty mají díky úterní dohrávce 21. extraligového kola proti Kometě Brno šanci ukrojit z třináctibodového náskoku suverénně vedoucího Liberce a opět tak o něco upevnit svou druhou příčku. V dané situaci je obsah banku v O2 areně možná ještě o něco cennější pro Kometu, jež ztrácí čtyři body na šestou příčku. Poslední místo s jistotou účasti ve čtvrtfinále play off drží Olomouc.
PREVIEW
18:30 HC Sparta Praha - HC Kometa Brno
Sparta sehrála v neděli divoký zápas na pardubickém ledě, odkud si nakonec odvezla vítězství 6:4. Šlo o osmou výhru z posledních 10 utkání a pokaždé během této série se svěřencům kouče Josefa Jandače podařilo uspět za tři body v základní hrací době. S Brnem mají bilanci vyrovnanou, oba dva dosavadní duely v této sezoně se však odehrály na půdě soupeře.

"Čeká nás další zápas ve vynikající atmosféře. Ještě máme všichni v živé paměti unikátní zážitek z duelu v Brně, kde se nám podařilo uspět. Rádi bychom samozřejmě navázali na tenhle zápas proti Kometě a získali tři body i v domácím prostředí," prohlásil asistent trenéra Zdeněk Moták. Na marodce jsou Barinka, Piskáček, Cingel a Pech.

Kometa po nedělním neúspěšném vystoupení v Mladé Boleslavi setrvala v Čechách a dnes si zatrénovala v Holešovicích, bývalém působišti Sparty, kde Pražané stále většinou sami trénují.

Před deseti dny v utkání pod širým nebem prohráli Brňané se Spartou 2:4. "Máme motivaci soupeři prohru vrátit a také napravit porážku z nedělního utkání v Mladé Boleslavi, kde nás opět trápila špatná produktivita. Potřebujeme se vrátit k poctivé hře bez chyb v defenzívě a doplnit ji rychlými protiútoky," poznamenal asistent brněnského kouče Karel Beran.

Z posledních pěti zápasů na soupeřově ledě Kometa třikrát naplno bodovala ve Vítkovicích, Litvínově a Třinci. "Sparta je v domácím prostředí velmi silná, úspěchem proto bude jakýkoliv bodový zisk. Potřebujeme udržet kontakt se soupeři v boji o nejlepší šestku pro play off," dodal Beran.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk