Nejnovější hokejové zprávy

- Pastrňák v pauze pro Utkání hvězd zamířil z Bostonu na farmu

David Pastrňák
 0 , 28.01.16 v kategorii: Češi v zahraničí
Český hokejový útočník David Pastrňák se v pauze pro Utkání hvězd NHL přesunul z Bostonu na farmu do Providence do nižší AHL.

Další zápas v NHL čeká Bruins až v úterý 2. února proti Torontu, devatenáctiletý Pastrňák tak stihne za Providence páteční domácí zápas se Springfieldem.

Pastrňák už v této sezoně sehrál po dvouměsíční absenci kvůli zlomenině v levé noze dva zápasy v AHL a připsal si jednu asistenci. Následně jej na přelomu prosince a ledna pustilo vedení Bostonu na mistrovství světa hokejistů do 20 let v Helsinkách.

Po návratu havířovský odchovanec nastoupil za Boston v osmi zápasech a nasbíral pět bodů za tři branky a dvě asistence. Na ledě strávil v průměru pod 14 minut na zápas. Celkem má Pastrňák na kontě v této sezoně v NHL v 18 duelech pět gólů a čtyři přihrávky.

V minulém ročníku si při debutu v NHL připsal v 46 duelech 27 bodů za deset branek a 17 přihrávek. Na farmě v Providence sehrál v minulé sezoně 25 utkání a nasbíral 28 bodů (11+17). Boston si jej vybral v roce 2014 v prvním kole draftu jako 25. hráče v pořadí.autor: ČTK