MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

MS - Skupina A - Norští Vikingové vyjedou proti Švédům, Lotyšsko vyzve Kazachstán

Norsko na MS 2014 v Minsku, FOTO © iihf.com
 0 , 13.05.14 v kategorii: Previews
Skandinávská hokejová bašta a souboj Lotyšska s Kazachstánem jsou na večerním programu úterních zápasů osmasedmdesátého mistrovství světa v ledním hokeji. Švédové budou usilovat o porážku Norska pošesté v řadě, tým Lotyšska bude chtít navázat na senzační výhru 3:2 nad Finskem.
MS 2016 MS - Skupina A

ŠVÉDSKO – NORSKO 19:45 (ČT Sport)
30. dubna 2011 – datum, kdy Norové dokázali poprvé a do teď také naposled porazit švédskou hokejovou reprezentaci. Od posledního dubna roku 2011 na sebe tyto dva severské národy narazili celkem pětkrát, pokaždé vyšla ze souboje vítězně favorizovaná reprezentace Tre kronor. A nebyly to jen tak nějaké výhry – Norové vstřelili pokaždé maximálně jednu branku, naopak Švédům to střílelo. Z posledních pěti vzájemných zápasů se Švédy si tak norský celek odnesl záporné skóre 4:26, o favoritovi dnešního klání asi tak není třeba spekulovat.

Oba týmy prozatím na letošním světovém šampionátu odehrály dva zápasy, z obou vyšly obě reprezentace vítězně. Švédský výběr si poradil s Českem po nájezdech, Dány pak skolil snadno 3:0. Norové na úvod přehráli Itálii 3:0, ve druhém utkání pak s problémy vybojovali tři body nad Dány za vítězství 4:3.

LOTYŠSKO – KAZACHSTÁN 19:45
V přípravě dokázal kazašský tým zvítězit pouze jednou, bylo tomu tak v poměru 4:2 nad Itálií. V ostatních šesti zápasech včetně dvou na probíhajícím mistrovství světa v Minsku získala kazašská reprezentace pouhý jeden body – za prohru 1:2 s Německem na nájezdy.

Lotyšsko vstoupilo do šampionátu fantasticky – hned na úvod dokázali svěřenci kanadského trenéra Nolana zdolat favorizovaný celek Finska, když brankami z osmačtyřicáté a třiapadesáté minuty dokázali Lotyši otočit nepříznivý stav v konečných 3:2. Poté ovšem lotyšští reprezentanti ztroskotali na výběru Německa a dnes by tak vítězství nad Kazachstánem hodně potřebovali.

autor: Stanislav Chudoba / HokejPortal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.