Nejnovější hokejové zprávy  • Největší současný klenot českého hokeje napodobil kousek Jaromíra Jágra.


  • Zahraniční hráče zkouší český celek, jenž se chystá na nadcházející ligový...


  • Hradec Králové získal do útoku hodně zvučné jméno. To chce v Česku restartovat...


  • Opora královehradeckého Mountfieldu bude hrát v příští sezoně v ruské nadnárodní...


  • Český reprezentační forvard přivezl domů Gagarinův pohár pro vítěze ruské KHL.


  • Na Slovensko míří velké hokejové jméno z Kanady. Zajímá vás, o koho jde?

- Navrátilec z NHL září i v play off! Při svém prvním startu si připsal další nulu

Roman Will v brance Liberce, FOTO © hcbilitygri.cz
 0 , 20.03.17 v kategorii: Aktuality
Liberecký brankář Roman Will ozdobil svůj premiérový start v play off hokejové extraligy čistý kontem a pomohl Bílým Tygrům ve čtvrtém čtvrtfinále k výhře nad mateřskou Plzní 4:0 i k vedení v sérii 3:1 na zápasy. Čtyřiadvacetiletý Will, který ovládl statistiky základní části, dostal po nedělní prohře 3:6 poprvé ve vyřazovací části přednost před zkušeným Jánem Lašákem.

"Bavili jsme se o tom už před začátkem play off, že si to navzájem přejeme a uděláme to nejlepší pro tým. Bylo jedno, jestli to budu já, nebo Jánko. Dneska to bylo na mně, ale hodně mi pomohl skvělý týmový výkon," pochvaloval si Will vítězný debut ve vyřazovací části.

Klíčem k úspěchu Liberce byly tři vstřelené branky v přesilových hrách a navíc skvěle zvládnutá oslabení. "Oni mají výborné přesilovky. Přesvědčili jsme se o tom včera, kdy nám to prohrálo zápas. Dnes jsme se na to líp připravili včetně videa před zápasem," uvedl Will.

Liberecká defenziva pracovala spolehlivě i při hře v pěti a spoluhráči pomohli svému brankáři dvanácti zblokovanými střelami. "Hráči přede mnou předvedli úžasnou práci a patří jim za to obrovský dík. Dnes mi to hodně ulehčili. Ta nula patří jim a nejcennější je, že jsme vyhráli jako tým. Nedá se říct, že bych tam měl nějak moc těžké práce," připustil Will.

"Kluci mi nechali střely z okolí, nebyla tam ze začátku žádná střela z mezikruží, což mi hodně pomohlo. Všechny střely jsem viděl a co jsem neviděl, to zblokovali obránci ještě přede mnou. Výborně tam pracovali hokejkami a ty střely ze strany musím mít. Tím mi narostlo sebevědomí," děkoval Will svým kolegům.

Soustředěný liberecký výkon nenarušilo svými pokřiky ani nepřátelské plzeňské publikum. "Jsem z Plzně, vyrůstal jsem tady, a když jsem byl malý, tak to tady na stadionu vypadalo úplně stejně. Já jsem si to hrozně užíval, ale musím říct, že pro hostující tým je to hrozně nepříjemné, což jsem si jako malý vůbec neuvědomoval. Ale to k tomu patří, tady to tak prostě bylo od nepaměti," komentoval vulgární skandování pověstného kotle Západočechů.

"Já se to snažím nevnímat a hrát si svůj zápas. Musíme se soustředit jenom sami na sebe a to nám přinese úspěch," dodal plzeňský odchovanec, pro něhož je souboj s mateřským klubem prestižní.

"Byli tady všichni příbuzní a spousta kamarádů mi psala před zápasem. Znám i hodně kluků z plzeňského týmu, takže je to v tomhle pro mě zvláštní," řekl Will, jenž v dorosteneckém věku neopouštěl Plzeň v dobrém. "Já jim nechci nic dokazovat. Spíš jsem se snažil srovnat si to v hlavě tak, abych hrál stejný zápas jako celou sezonu. Cítil jsem se sebevědomě a to mi pomohlo," uvedl.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, čtk