Nejnovější hokejové zprávy

- Máme výborný tým, přesto nejsme pod tlakem, hlásí před SP český mladík

Radek Faksa, FOTO © mshokej.tiscali.cz
 0 , 3.09.16 v kategorii: Aktuality
Česko je před Světovým pohárem hodně podceňovaným týmem, podle našeho benjamínka však máme kvalitní tým.

Když zámořská média dělala různé ankety, ve kterých porovnávala kvalitu jednotlivých postů v týmech, které se zúčastní Světového poháru v kanadském Torontu, obsazovalo české mužstvo většinou poslední příčku.

Radek Faksa, jenž na jaře debutoval v národním dresu na mistrovství světa a trochu překvapivě se nyní podívá i do Kanady, si však myslí, že náš výběr je kvalitní a v Torontu může překvapit.

Výhodou může být, že nebudeme pod tlakem. "Každý tým má svou sílu. My máme výborné mužstvo a je dobré, že na nás nikdo nevyvíjí tlak. Soupeři nás mohou podcenit. I to se může stát. V hokeji může vyhrát každý. To už je vidět i v NHL," uvedl pro hokej.cz útočník Dallasu Stars.

Na Světový pohár se těší ještě více než na světový šampionát, který se letos uskutečnil v Rusku. "Pro mě osobně bude Světový pohár lepší, protože se bude hrát na užším kluzišti. Několik sezon jsem hrál v zámoří a následně přišel do rozjetého turnaje na velké hřiště.

Byl to úplně jiný hokej a já se do toho těžko dostával. Každým zápasem jsem se sice cítil líp a líp, lepší však je, když je člověk týden před mistrovstvím s týmem a může si to osahat
," dodal Faksa.


autor: Ondřej Hlaváč / hokej.cz, hokejportal.cz