Skupina A - Liga mistrů: Liberec zdolal Kolín nad Rýnem a zahraje si o postup

0 , 24.09.14 v kategorii: Aktuality
Hokejisté Liberce udělali důležitý krok k postupu ze základní skupiny CHL.
Liga mistrů Skupina A REVIEW
Liberec porazil Kolín a může postoupit z prvního místa
2 203 diváků dnes mohlo v liberecké Tipsport Areně vidět důležité vítězství domácích Bílých Tygrů, kteří tak stále ještě bojují o přímý postup ze skupiny A.

Liberec šel do vedení již v deváté minutě – domácí vyvinuli v přesilové hře velký tlak na branku Žraloků, při jednom z doklepávaných kotoučů se pak úspěšně trefil Petr Jelínek a bylo to 1:0 pro Tygry. Liberec využil i další přesilovku – a to tu krátce po polovině hry. Ve 32. minutě poslal Petr Jelínek expresní přihrávku z pravého rohu na najíždějícího Tomáše Bulíka, který lehkým dotekem protečoval černou pryž za záda Stefaniszina – 2:0.

Hosté se do utkání vrátili sedm sekund před koncem druhé třetiny, kdy si na odražený kotouč najel do pravého rohu Alexander Sulzer a nekompromisní ranou propálil libereckého brankáře Marka Schwarze – 2:1.

Ve třetí třetině se němečtí hokejisté snažili o vyrovnávací branku ze všech sil, leckdy jim však chybělo hlavně štěstí. Po výhře 2:1 se tak Liberec posunul na druhé místo skupiny A a o přímý postup do finálové části Champions Hockey League si to tak rozdá ve Finsku s Kärpätem, který má po pěti kolech na kontě deset bodů – tedy o jeden více než Bílí Tygři.

Bílí Tygři Liberec – Kölner Haie 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Jelínek (Gřegořek, Bulík), 32. Bulík (Jelínek) – 40. Sulzer (Ohmann, Johnson)

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Škoula, Šimek, Kolmann, Gřegořek, Voráček, Vitásek, Kajínek – Vampola, Bartek, Jonák – Filippi, Bulíř, Jass – Jelínek, Valský, Bulík – Dlouhý, Mikyska, Skalický

Kölner Haie: Stefaniszin (Aus den Birken) – Tjernqvist, Krupp, Zerressen, Sulzer, Luedemann, Ankert – Ohmann, Falk, Rankin – Johnson, Iggulden, Gogulla – Stephens, Tripp, Pfohl – Schmolz

Rozhodčí: Romasko (RUS), Šír (CZE) – Pešek (CZE), Jelínek (CZE)