Nejnovější hokejové zprávy

- Kouč, který na SP trénoval Kanadu, přepsal historii!

Mike Babcock mezi svými ovečkami, FOTO © cbssports.com
 0 , 1.10.16 v kategorii: Aktuality
Mezi nesmrtelné vstoupil trenér Kanady, který v Torontu se svými svěřenci zdvihl nad hlavu Světový pohár.

Mike Babcock patří mezi nejslavnější hokejové trenéry současnosti. Letos dovedl kanadský výběr k suverénnímu triumfu na domácím Světovém poháru v Torontu a zařadil se tak mezi nesmrtelné trenérské legendy.

Stal se totiž vůbec prvním hokejovým trenérem, kterému se podařilo získat Stanleyův pohár pro vítěze NHL, zlato na mistrovství světa i zimních olympijských hrách, zlato na světovém šampionátu juniorů a nyní také vyhrát Světový pohár.

Babcock chválil po triumfu na kanadském turnaji hvězd především své hráče. "Jediný způsob, jak potvrdit, že jste nejlepší na světě, je vyhrát. Musím pochválit kapitána Crosbyho, který nás podržel v důležitých momentech. Jeho formace s Bergeronem a Marchandem uměla v těžkých chvílích potáhnout. Jsou to hráči, kteří jsou závislí na vítězstvích," uvedl.

"Před turnajem vás každý bere jako favorita, vy tvo však musíte potvrdit až na ledě. Můžete o druhém finálovém zápase říkat a psát, co chcete, ale my jsme ho zvládli a zaslouženě vyhráli," řekl Babcock novinářům.


autor: Ondřej Hlaváč / hokejonline.com, hokejportal.cz