MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Extraliga - Playouts - Kladno porazilo Chomutov a vyhrálo poprvé za tři body

Rytíři Kladno., FOTO © Petr Kraus, fotokraus.cz
 0 , 11.04.14 v kategorii: Reviews
Duel dvou extraligistů uzavřel páteční program barážové skupiny. Kladno dokázalo poprvé vyhrát za tři body, když přehrálo Chomutov 6:2. Pro Piráty to byla už pátá porážka za sebou. Oba soupeři však na postupové příčky ztrácejí pět, resp. šest bodů.
Česko Extraliga - Playouts REVIEW
Domácí hokejisté zvladli výborně úvodní dvacetiminutovku, ve které dokázali vstřelit tři góly. Brankový účet otevřel ve 13. minutě Kaberle, jenž se trefil přesně pod břevno. O tři minuty později zvyšoval Hořava a 0,3 vteřiny před koncem třetiny přidal třetí gól Tenkrát.

Další góly byly k vidění až v závěrečných minutách prostřední části. Ve 37. minutě našel Dragoun z rohu hřiště před brankou Zagrapana, od jehož brusle se odrazil puk za Kostúra, který do druhé třetiny nahradil Růžičku v brance Pirátů.

Minutu před přestávkou se poprvé radoval i Chomutov. Přesilovou hru dokázal zužitkovat Stehlík a snížil na rozdíl tří branek. Skvělý nástup předvedli Piráti do třetí části, kdy po čtyřiceti vteřinách skóroval Hruška.

Žádné drama se ale nekonalo. Deset minut před koncem se Kladnu podařilo po osmi sekundách využít přesilovku a znovu vedlo o tři góly. Definitivní podobu výsledku dal v závěru David Růžička.

Kladno se dočkalo v baráži poprvé výhry za tři body, naopak Chomutov prohloubil svoji krizi a připsalsi pátou porážky v řadě.

Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Kaberle (M. Hořava), 16. M. Hořava (Patera), 20. Tenkrát (Patera, M. Hořava), 37. Zagrapan (Dragoun), 50. Majeský (Tenkrát), 59. D. Růžička (Kuchler, Dragoun) – 39. Stehlík (Malec), 41. Hruška (Gajovský). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Jelínek, Svoboda. Diváci: 2 287

Kladno: Cikánek (Chábera) – Majeský, Kaberle, Kolářík, P. Hořava, Procházka, D. Růžička, Gutwald – Tenkrát, Patera, M. Hořava – Zagrapan, Dragoun, Kuchler – Dalecký, Machač, Eberle – Strnad, Havlíček, Bílek – Šilhavý

Chomutov: M. Růžička (20. Kostúr) – Malec, Stehlík, Havel, Krstev, Jass, Rutta, Bartejs, Tejnor – Balej, Bartečko, Bombersback – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Svoboda, Sikora, Šagát – Kaše, Kämpf, Kubinčák

autor: Romano Happy / HokejPortal.cz