Anaheim Ducks Boston Bruins Buffalo Sabres Calgary Flames Carolina Hurricanes Chicago Blackhawks Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Dallas Stars Detroit Red Wings Edmonton Oilers Florida Panthers Los Angeles Kings Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New Jersey Devils New York Islanders New York Rangers Ottawa Senators Philadelphia Flyers Phoenix Coyotes Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Tampa Bay Lightning Toronto Maple Leafs Vancouver Canucks Washington Capitals Winnipeg Jets

NHL - Jaškin pěknou akcí překonal Mrázka a dal vítězný gól St. Louis + VIDEO

Dmitrij Jaškin
 0 , 21.01.16 v kategorii: Reviews
Hokejový útočník Dmitrij Jaškin vstřelil ve středečním utkání NHL rozdílový gól, když po pěkné individuální akci překonal krajana Petra Mrázka a pomohl St. Louis k výhře 2:1 v Detroitu.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
Bývalý hráč pražské Slavie, který v předchozích dvou zápasech zůstal jen mezi náhradníky, bodoval poprvé od 29. prosince.

Úvodní trefu zápasu obstaral v závěru první třetiny Ty Rattie, jenž clonil před brankou a od jeho nohy se odrazilo nahození od modré čáry za záda Mrázka. Na 2:0 zvyšoval v 53. minutě Jaškin. Český útočník převzal ve středním pásmu kotouč, drze si to namířil mezi dva hráče a forhendovou kličkou oklamal gólmana Detroitu. Domácí ještě při powerplay snížili brankou Henrika Zetterberga, ale vyrovnat nestihli.

Mrázek, který kryl osmnáct střel, pokračuje ve skvělých výkonech a i přes prohru byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Český gólman splácí důvěru trenéra Jeffa Blashilla, jenž ho momentálně upřednostňuje před Jimmy Howardem. Ostravský rodák v posledních šesti utkáních inkasoval jen sedmkrát a hlavně díky jeho formě Detroit získal v jeho startech 9 z 12 možných bodů.

Detroit - St. Louis 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 58. Zetterberg - 19. Rattie, 53. Jaškin. Střely na branku: 30:20. Petr Mrázek odchytal za Detroit 57:58 minuty, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Steen (oba St. Louis), 3. Mrázek (Detroit).

Colorado - Buffalo 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 50. Tanguay, 60. Beauchemin - 37. E. Kane. Střely na branku: 35:28. Diváci: 13.274. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin, 2. Tanguay, 3. Varlamov (všichni Colorado).

Anaheim - Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 11. Stewart, 54. Rakell, 60. Silfverberg - 7. Stoll. Střely na branku: 27:26. Diváci: 15.962. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Gibson, 3. Lindholm (všichni Anaheim).