MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - Jaškin pěknou akcí překonal Mrázka a dal vítězný gól St. Louis + VIDEO

Dmitrij Jaškin
 0 , 21.01.16 v kategorii: Reviews
Hokejový útočník Dmitrij Jaškin vstřelil ve středečním utkání NHL rozdílový gól, když po pěkné individuální akci překonal krajana Petra Mrázka a pomohl St. Louis k výhře 2:1 v Detroitu.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
Bývalý hráč pražské Slavie, který v předchozích dvou zápasech zůstal jen mezi náhradníky, bodoval poprvé od 29. prosince.

Úvodní trefu zápasu obstaral v závěru první třetiny Ty Rattie, jenž clonil před brankou a od jeho nohy se odrazilo nahození od modré čáry za záda Mrázka. Na 2:0 zvyšoval v 53. minutě Jaškin. Český útočník převzal ve středním pásmu kotouč, drze si to namířil mezi dva hráče a forhendovou kličkou oklamal gólmana Detroitu. Domácí ještě při powerplay snížili brankou Henrika Zetterberga, ale vyrovnat nestihli.

Mrázek, který kryl osmnáct střel, pokračuje ve skvělých výkonech a i přes prohru byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Český gólman splácí důvěru trenéra Jeffa Blashilla, jenž ho momentálně upřednostňuje před Jimmy Howardem. Ostravský rodák v posledních šesti utkáních inkasoval jen sedmkrát a hlavně díky jeho formě Detroit získal v jeho startech 9 z 12 možných bodů.

Detroit - St. Louis 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 58. Zetterberg - 19. Rattie, 53. Jaškin. Střely na branku: 30:20. Petr Mrázek odchytal za Detroit 57:58 minuty, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Steen (oba St. Louis), 3. Mrázek (Detroit).

Colorado - Buffalo 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 50. Tanguay, 60. Beauchemin - 37. E. Kane. Střely na branku: 35:28. Diváci: 13.274. Hvězdy zápasu: 1. Beauchemin, 2. Tanguay, 3. Varlamov (všichni Colorado).

Anaheim - Minnesota 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 11. Stewart, 54. Rakell, 60. Silfverberg - 7. Stoll. Střely na branku: 27:26. Diváci: 15.962. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Gibson, 3. Lindholm (všichni Anaheim).