MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

KHL - Francouz prožil podivnou sezonu, stejně jako Litvínov. Jak hodnotí svůj první rok v KHL?

Pavel Francouz v reprezentačním dresu, FOTO © stanleycup.cz
 0 , 28.03.16 v kategorii: Aktuality
Pavel Francouz má po loňském odchodu z Litvínova za sebou první sezonu v KHL. Jak ji hodnotí?
Rusko KHL
Reprezentační gólman byl v uplynulém ročníku společně s Martinem Ručinským hlavní hvězdou klubu, který se postaral o senzaci a navzdory všem předpokladům se stal poprvé ve své historii extraligovým mistrem.

Letošní sezonu už Francouz strávil v ruském Traktoru Čeljabinsk, spokojený s ní ale příliš být nemůže. Nedařilo se mu tak, jak by si představoval, a jeho ambicióznímu klubu stejně tak.

Možná je v tom trochu paralela se situací celého Litvínova: vloni titul, letos trápení. "Sezona byla rozporuplná. Mám z toho takové smíšené pocity. Na jednu stranu jsem mohl být celý rok v brance týmu Kontinentální ligy, ale od začátku jsem vlastně pořád laboroval se zraněním. Takže to bylo hodně nepříjemné," řekl pro hokej.cz český brankář.

"Ono se říká, že v životě jste jednou nahoře a podruhé dole. Nejen Litvínov, ale i já nebo Kuba Petružálek jsme si to vyzkoušeli na vlastní kůži. Patří to k tomu, člověk musí vstát a šlapat dál, aby se vyškrábal nahoru," prohlásil Francouz.


autor: Ondřej Hlaváč / hokej.cz, hokejportal.cz


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.