Anaheim Ducks Boston Bruins Buffalo Sabres Calgary Flames Carolina Hurricanes Chicago Blackhawks Colorado Avalanche Columbus Blue Jackets Dallas Stars Detroit Red Wings Edmonton Oilers Florida Panthers Los Angeles Kings Minnesota Wild Montreal Canadiens Nashville Predators New Jersey Devils New York Islanders New York Rangers Ottawa Senators Philadelphia Flyers Phoenix Coyotes Pittsburgh Penguins San Jose Sharks St. Louis Blues Tampa Bay Lightning Toronto Maple Leafs Vancouver Canucks Washington Capitals Winnipeg Jets

NHL - Edmonton přišel kuriózně o dobře rozehraný zápas, Sekera odehrál slušné utkání

Kapitán Lightning Steven Stamkos (č. 91), FOTO © nhl.com
 0 , 9.01.16 v kategorii: Reviews
Edmonton Oilers v sobotu nad ránem podlehl v Rexall Place Tampě Bay Lightning, když ve třetí části inkasoval tři góly a poslední dva z nich byly hodně smolné. Vítězný gól zaznamenal čtyři minuty a devět sekund před koncem Steven Stamkos a Lightning se mohli po dlouhé době radovat z vítězství na ledě Edmontonu 3:2.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: Schultz (Eberle), 24. Pouliot (Nugent-Hopkins, Sekera) – 44. Kučerov (Hedman, Johnson), 55. Hedman, 56. Stamkos (Hedman, Namestnikov)

Tampa Bay Lightning byla v úvodu zápasu střelecky aktivnější a v první třetině přestřílela Edmonton Oilers 9:5, jenže ji to nebylo nic platné a necelých pět minut před zazněním první sirény inkasovala z hole Justina Schultze, který předvedl nádherný průnik a nadvakrát Bena Bishopa dokázal překonat. Osm sekund před koncem úvodní třetiny mohl vedení Oilers ještě navýšit Leon Draisaitl, překonaného brankáře Lightning ale zastoupil na brankové čáře v leže Victor Hedman.

Prostřední část na rozdíl od té první patřila Edmontonu, který ji vyhrál na střely 14:8 a nakonec také na góly stejně jako tu první 1:0, když se v úvodu druhé třetiny prosadil po střele Ryana Nugenta-Hopkinse v přesilové hře skvělou tečí Benoit Pouliot. Benoit Pouliot se v poslední době nachází ve fantastické formě a proti Tampa Bay Lightning bodoval již v šestém utkání v řadě.

Victor Hedman hrdinou šťastného obratu Lightning

Závěr zápasu patřil hrdinovi a první hvězdě utkání Victorovi Hedmanovi, který v závěru první třetiny zabránil v nakonec klíčovém okamžiku zápasu skórovat Leonu Draisaitlovi a ve třetí třetině zavelel k velkému obratu, když přihrál na gól Nikitovi Kučerovovi a Stevenovi Stamkosovi a vyrovnávací branku na 2:2 obstaral on sám.

Všechny tři góly Tampy Bay byly tečovány, poslední dva ovšem obrovským a nešťastným způsobem. Victor Hedman z pravého křídla posílal před bránu bezpečnou přihrávku a vracející se Taylor Hall ji čepelí hole umístil přesně k levé tyči vlastní brány, zatímco vítězný gól Stevena Stamkose přišel po nahození před bránu z levé strany a odrazu od brusle Darnella Nurse. Taylor Hall zahodil po nešťastném gólu vzteky hůl s rukavicemi a Darnell Nurse jen bezmocně kroutil hlavou.

Andrej Sekera dostal velký prostor a bodoval

Edmonton Oilers přišel ve třetí třetině nešťastným a v NHL ne často vídaným způsobem o dvoubrankové vedení, českého fanouška ale může těšit alespoň asistence Andreje Sekery, který měl prsty ve druhém gólu Benoita Pouliota. Andrej Sekera byl v zápase proti Tampě Bay Lightning čtvrtým nejvytíženějším hráčem Oilers, když na ledě strávil 21 minut a 8 sekund. Více minut odehrála pouze trojice Justin Schultz, Darnell Nurse a Leon Draisaitl.

Kouzlo Rexall Place po dlouhé době vyprchalo

Tampa Bay Lightning vyhrála na ledě Edmontonu Oilers poprvé od 7. března 2007, kdy v Rexall Place zvítězila 3:1 a i dnes jí shodou okolností stačily tři góly na vítězství. Edmonton Oilers porazil Tampu Bay Lightning na domácím ledě pětkrát v řadě a z toho třikrát v normální hrací době, nyní ale jeho skvělá domácí série proti Lightning končí.

autor: Tomáš Reiner alias Reiny / hokejportal.cz