MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

NHL - Edmonton přišel kuriózně o dobře rozehraný zápas, Sekera odehrál slušné utkání

Kapitán Lightning Steven Stamkos (č. 91), FOTO © nhl.com
 0 , 9.01.16 v kategorii: Reviews
Edmonton Oilers v sobotu nad ránem podlehl v Rexall Place Tampě Bay Lightning, když ve třetí části inkasoval tři góly a poslední dva z nich byly hodně smolné. Vítězný gól zaznamenal čtyři minuty a devět sekund před koncem Steven Stamkos a Lightning se mohli po dlouhé době radovat z vítězství na ledě Edmontonu 3:2.
Severní Amerika NHL VIDEO REVIEW
Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: Schultz (Eberle), 24. Pouliot (Nugent-Hopkins, Sekera) – 44. Kučerov (Hedman, Johnson), 55. Hedman, 56. Stamkos (Hedman, Namestnikov)

Tampa Bay Lightning byla v úvodu zápasu střelecky aktivnější a v první třetině přestřílela Edmonton Oilers 9:5, jenže ji to nebylo nic platné a necelých pět minut před zazněním první sirény inkasovala z hole Justina Schultze, který předvedl nádherný průnik a nadvakrát Bena Bishopa dokázal překonat. Osm sekund před koncem úvodní třetiny mohl vedení Oilers ještě navýšit Leon Draisaitl, překonaného brankáře Lightning ale zastoupil na brankové čáře v leže Victor Hedman.

Prostřední část na rozdíl od té první patřila Edmontonu, který ji vyhrál na střely 14:8 a nakonec také na góly stejně jako tu první 1:0, když se v úvodu druhé třetiny prosadil po střele Ryana Nugenta-Hopkinse v přesilové hře skvělou tečí Benoit Pouliot. Benoit Pouliot se v poslední době nachází ve fantastické formě a proti Tampa Bay Lightning bodoval již v šestém utkání v řadě.

Victor Hedman hrdinou šťastného obratu Lightning

Závěr zápasu patřil hrdinovi a první hvězdě utkání Victorovi Hedmanovi, který v závěru první třetiny zabránil v nakonec klíčovém okamžiku zápasu skórovat Leonu Draisaitlovi a ve třetí třetině zavelel k velkému obratu, když přihrál na gól Nikitovi Kučerovovi a Stevenovi Stamkosovi a vyrovnávací branku na 2:2 obstaral on sám.

Všechny tři góly Tampy Bay byly tečovány, poslední dva ovšem obrovským a nešťastným způsobem. Victor Hedman z pravého křídla posílal před bránu bezpečnou přihrávku a vracející se Taylor Hall ji čepelí hole umístil přesně k levé tyči vlastní brány, zatímco vítězný gól Stevena Stamkose přišel po nahození před bránu z levé strany a odrazu od brusle Darnella Nurse. Taylor Hall zahodil po nešťastném gólu vzteky hůl s rukavicemi a Darnell Nurse jen bezmocně kroutil hlavou.

Andrej Sekera dostal velký prostor a bodoval

Edmonton Oilers přišel ve třetí třetině nešťastným a v NHL ne často vídaným způsobem o dvoubrankové vedení, českého fanouška ale může těšit alespoň asistence Andreje Sekery, který měl prsty ve druhém gólu Benoita Pouliota. Andrej Sekera byl v zápase proti Tampě Bay Lightning čtvrtým nejvytíženějším hráčem Oilers, když na ledě strávil 21 minut a 8 sekund. Více minut odehrála pouze trojice Justin Schultz, Darnell Nurse a Leon Draisaitl.

Kouzlo Rexall Place po dlouhé době vyprchalo

Tampa Bay Lightning vyhrála na ledě Edmontonu Oilers poprvé od 7. března 2007, kdy v Rexall Place zvítězila 3:1 a i dnes jí shodou okolností stačily tři góly na vítězství. Edmonton Oilers porazil Tampu Bay Lightning na domácím ledě pětkrát v řadě a z toho třikrát v normální hrací době, nyní ale jeho skvělá domácí série proti Lightning končí.

autor: Tomáš Reiner alias Reiny / hokejportal.cz