MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

1. Liga - Druhé místo v první lize urval Motor, Kladno končí až páté

Motor vs. Chomutov, FOTO © hcmotor.cz
 0 , 5.02.15 v kategorii: Aktuality
Drama do posledního kola, to byl letošní ročník základní hrací části první ligy. Druhé místo nakonec obsadil HC Motor.
Česko 1. Liga
Zatímco vítěz základní části byl jistý delší dobu dopředu (stali se jim Piráti Chomutov), o druhou příčku se bojovalo až do posledního, dvaapadesátého, kola. Nakonec ji získali hráči českobudějovického Motoru. Výrazně do pořadí tabulky promluvil i fakt, že Kladnu byly odebrány tři body kontumačně za vítězství nad Havlíčkovým Brodem, proti němuž jeden z Rytířů, Patrik Machač, startoval neoprávněně.

V případě, že by ke kontumaci nedošlo, měli by Rytíři stejně bodů jako druhé České Budějovice, navíc příznivější skóre. V posledním kole však Kladno padlo na ledě Kadaně, už podruhé v této sezoně, a bylo po nadějích. Porážka 2:3 znamená pro Rytíře páté místo a to je pro klub, který vlastní hokejová legenda a hráč New Jersey Devils Jaromír Jágr, zklamání.

Třetí končí Horácká Slavia Třebíč, která si v 52. kole poradila s Ústí nad Labem a na jeho ledě zvítězila 4:2. Čtvrtá Dukla Jihlava podlehla AZ Havířov 1:4 a musí tak zapomenout na umístění v první trojce. Poslední, i přes zisk tří bodů za kontumaci Kladna, končí HC Rebel Havlíčkův Brod, který nezvládl utkání s Benátky nad Jizerou a prohrál poměrem 1:6.