Nejnovější hokejové zprávy  • Největší současný klenot českého hokeje napodobil kousek Jaromíra Jágra.


  • Zahraniční hráče zkouší český celek, jenž se chystá na nadcházející ligový...


  • Hradec Králové získal do útoku hodně zvučné jméno. To chce v Česku restartovat...


  • Opora královehradeckého Mountfieldu bude hrát v příští sezoně v ruské nadnárodní...


  • Český reprezentační forvard přivezl domů Gagarinův pohár pro vítěze ruské KHL.


  • Na Slovensko míří velké hokejové jméno z Kanady. Zajímá vás, o koho jde?

- Brněnské Winter Classic klepe na dveře. Vstupenky na obě utkání stále jsou

Fanoušci Brna na Open Air v Pardubicích, FOTO © hc-kometa.cz
 0 , 1.01.16 v kategorii: Aktuality
Nedělním zápasem 33. kola extraligy mezi Kometou Brno a Plzní odstartují v provizorně vybudované aréně za Lužánkami Hokejové hry pod širým nebem. Utkání začne ve 13 hodin. Součástí Hokejových her bude kromě dalších deseti duelů mládežnických kategorií také atraktivní extraligové utkání Komety se Spartou, kterému bude v pátek 8. ledna předcházet hodinový koncert skupiny Kabát. Pořadatelé chtějí překonat v těchto dvou zápasech dosavadní divácké rekordy extraligy.

Momentálně druhý tým soutěže Plzeň nastoupí proti osmé Kometě v roli favorita. Kromě rozdílného postavení v tabulce hovoří ve prospěch Indiánů i dvě vítězství v tomto ligovém ročníku 4:3 a 1:0. Oba zápasy ale Kometa, která ztrácí v tabulce na Plzeň 13 bodů, odehrála na ledě soupeře.

Brněnský trenér Alois Hadamczik už by měl mít v sestavě i uzdraveného kanonýra Petra Tona, jenž si poranil hned v prvním přípravném utkání před sezonou ruku. Zatím si Ton připsal v sezoně jen jeden start koncem září proti Olomouci, kdy na ledě strávil v první třetině necelých šest minut a kvůli obnovenému zranění odstoupil.

"Už delší dobu s námi trénuje a proti Plzni chce nastoupit. Brzy by se měl vrátit do zápasů i další dlouhodobě zraněný útočník Rastislav Špirko. Od obou si slibuji zvýšení střelecké produktivity," řekl Hadamczik.

Trápení Komety v zakončení potvrzuje bilance posledních devíti prosincových zápasů. V sedmi z nich dali Brňané vždy pouze jednu branku. "Zakončení je naší dlouhodobou slabinou. Dokážeme si vytvořit hodně střeleckých příležitostí, které ale bohužel neproměňujeme," posteskl si Hadamczik, který bude citelně postrádat i zraněného obránce Jana Hanzlíka. "Už má za sebou operaci zraněného ramene. Chybět nám bude minimálně šest týdnů," uvedl kouč, který už bude mít po vypršení disciplinárního trestu v neděli k dispozici dalšího zkušeného zadáka Kováčika.

Tribuny z lešenářských trubek v aréně za Lužánkami mají kapacitu 21.500 diváků. Zatím není ani jeden ze dvou extraligových zápasů vyprodán, divácké rekordy by ale měly padnout. Vstupenka na každé utkání stojí 999 korun.

Brněnský klub stál už dvakrát u novodobých rekordů v návštěvnosti extraligy. V roce 2011 při venkovním utkání v Pardubicích ve Svítkově přišlo na zápas s domácím týmem 17.140 diváků. O rok později při výluce NHL navštívilo utkání Kladna s Brnem v O2 areně 17.182 fanoušků.

Historický rekord z dob Československa drží ze sezony 1962/63 Praha. Duel mezi tehdejším Spartakem Sokolovo (dnešní Spartou) a Slovanem Bratislava navštívilo 19.000 diváků.


autor: Stanislav Chudoba / hokejportal.cz, hc-kometa.cz, jdemedomu.cz