MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

Extraliga - Playouts - Baráž o extraligu pokračuje třetím kolem

Olomoučtí hokejisté., FOTO © Petr Kraus, fotokraus.cz
 0 , 30.03.14 v kategorii: Previews
Třetí hrací kolo mají před sebou účastníci baráže o extraligu. Skupina se zatím vyvíjí poněkud překvapivě. Na jejím čele jsou Piráti z Chomutova, bez bodu zůstává Kladno. Po jedné výhře mají na kontě oba prvoligové týmy. Nedělní zápasy zakončí první čtvrtinu barážových bojů.
Česko Extraliga - Playouts PREVIEW
Po roce a týdnu změří své síly v barážovém utkání Chomutov a Mladá Boleslav. Obě mužstva zatím vstup do soutěže prožili zcela odlišně. Piráti v extralize dlouho tápali a hledali cestu za vítězstvím. V baráži se jim daří a vedou s plným bodovým ziskem. V úvodním zápase si podarili s Olomoucí, i když to neměli lehké zvítězili 3:1.Následně ukázali dobrou formě na ledě Kladna, kde už potřetí v sezóně uspěli.

Boleslavi vyšel parádně první zápas proti Rytířům a byla z toho jasná výhra 6:1. Pak ale Bruslařský klub poněkud nečekaně přenechal vítězství Olomouci. nyní se pokusí tento nezdar odčinit v Chomutově.

"Musíme si vzít body venku. Poučit se z chyb, jít dál a nebrečet nad jedním nezdarem," burcuje po minulém neúspěchu Lukáš Pabiška. 

Poprvé se na domácím ledě představí Olomouc, která vyzve extraligové Kladno. Kohouti má na kontě jednu výhru. nejprve statečně bojovali na ledě Chomutova, aby posléze překvapivě odvezli tři body z Mladé Boleslavi. Proti Rytířům může být vyprodáno a plný stadion požene Olomouc za výhrou.

"Podle těch dvou zápasů se zatím nedá soudit, jestli jsou horší než Chomutov. Možná jsou teď pod větším tlakem, když nevstoupili do baráže dobře. Určitě si sem ale pojedou pro tři body, protože kdyby ztráceli víc, nebo nezískali body ani ve třetím zápase, mohlo by je to ještě víc nahlodat. Takže sem přijedou vyhrát, ale my jim v tom zabráníme," tvrdil rozhodně olomoucký centr Jan Knotek.

Dva zápasy, dvě porážky. Taková je prozatím bilance kladenských hokejistů. Rytíři se s Olomoucí naposledy utkali před sedmnácti lety. A před dvaceti lety se obě mužstva utkala v semifinále extraligy a Olomouc své tažené dotáhla až k titulu.

PROGRAM NEDĚLNÍCH ZÁPASŮ

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav (17:30)

HC Olomouc - Rytíři Kladno (18:10) ČT SPORT

autor: Romano Happy / HokejPortal.cz, klubové weby


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.