Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

NHL má novou překvapivou hvězdu. A je z Česka

Vítek Vaněček © google.com

Zrodila se hvězda. NHL má v letošním ročníku jeden velký objev a je jím nenápadný český hokejista. Jmenuje se Vítek Vaněček a souhrou okolností se z něj stala jednička Washingtonu Capitals.

Před sezonou by ho ani nenapadlo, že si tolik zachytá. Před Vítkem Vaněčkem byli v hierarchii Capitals dva mnohem zkušenější, známější gólmani. Ale nakonec je všechno jinak.

Jedničkou měl být švédský národní poklad Henrik Lundqvist, případně obletovaný ruský talent Ilja Samsonov. Nakonec ale už 15 utkání odchytal český gólman Vaněček.

Ze hry vypadli Vaněčkovi konkurenti

Lundqvist musel podstoupit náročnou operaci srdce a Samsonov se zase zúčastnil zakázaného večírku s Alexandrem Ovečkinem a spol., nakazil se koronavirem a od té doby se to s ním veze.


Z Vaněčka se stala jednička Washingtonu.

Šance se tak chytil Vaněček, 25letý brankář a rodák z Havlíčkova Brodu, z něhož se po letech strávených v nižší zámořské AHL pomalu stává opora Washingtonu.

Vaněček se stal nováčkem měsíce ledna

Za americkou organizaci odchytal zatím 15 utkání, připsal si na konto sedm výher a korunu všemu nasadil, když byl vyhlášen nejlepším nováčkem měsíce ledna.

"Vítek je skvělý, dalece překonal veškerá očekávání, která jsme od něj měli," vysekl mu poklonu jeho spoluhráč a centr třetí formace Capitals, kterým je Lars Eller.


Český gólman se stal nečekaným hrdinou.

Zvládl to líp než mnozí brankáři z NHL, říká jeho spoluhráč

"Ocitl se ve velmi těžké situaci. Přípravný kemp trval krátce, nehrála se žádná přátelská utkání, všechno je pro něj navíc nové. A on klidně přijde a předvádí parádní výkony. Myslím si, že ani ligou zběhlí brankáři nejsou zvyklí odchytat tolik utkání v řadě. Drží nás ve hře," pokračoval Eller.

"Přiznám se, že jsem pořádně nevěděl, co se v něm skrývá a co v něm máme. A myslím, že nejsem jediný, koho opravdu překvapil," přidal se k Ellerovi i kouč Peter Laviolette.

Zdroj: hokejportal.cz, nhl.com
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
112.6 ms