EC Hagn Leone Dornbirn EC KAC EC Red Bull Salzburg EC VSV Graz 99ers HC Bolzano Südtirol HC Orli Znojmo HC TWK Innsbruck Die Haie HDD ZM Olimpija Linz SAPA Fehervar AV19 Vienna Capitals

Nejnovější hokejové zprávy

EBEL - Preview: Čtvrté mezinárodní derby je tu. Znojmo zbrojí na Vídeň

Momentka z utkání Znojmo - Vídeň, FOTO © hokejportal.cz/Michal Křepela
 0 , 5.01.16 v kategorii: Previews
V úterý pokračuje 40. kolem mezinárodní EBEL, která tak má do konce základní časti na programu ještě pět kol. Jediný český účastník ze Znojma v soutěži okupuje třetí místo a v dalším zápase přivítá před svými fanoušky šestou Vídeň. Ta usiluje o přímý postup do play-off a ve Znojmě chce za každou cenu bodovat. Přímým přenosem přenáší čtvrté mezinárodní derby sportovní kanál SPORT 5.
Rakousko EBEL PREVIEW

Kompletní preview 40. kola mezinárodní EBEL:
Orli Znojmo - UPC Vienna Capitals (18:30 – SPORT 5)
Rozhodčí:
Kincses, Warschaw – Nagy, Pardatscher
Znojmo vstoupilo do nového kalendářního roku skvěle. Na ledě druhého Linze uspělo po samostatných nájezdech 5:4 a naposledy doma přehrálo Dornbirn 4:1. Právě díky tomu se Orli posunuli na třetí místo, kde na Linz ztrácí pět zápasů před koncem základní části deset bodů a to je pravděpodobně počet, který Znojemští jen těžko smažou. Právě deset bodů by nyní mělo Orlům stačit k jistotě play-off. V úterý je doma nečeká nic lehkého, přicestuje totiž šestá Vídeň, jenž se pere o přímý postup do play-off a český celek jí ani v jednom ze tří letošních střetnutí nezdolal. Trenér Jiří Režnar musí oželet služby zraněných obránců Martina Bači a Petra Šenkeříka. Disciplinární tresty na dva a jeden zápas za bitku s Dornbirnem obdrželi Štěpán Csamangó a Marek Biro. Nejisté vyhlídky jsou u startů dvojice Jan Šeda a Jiří Beroun. Zpět do obrany se po otřesu mozku vrací Lubomír Štach a původně automatickému trestu ušel Jan Lattner. I ten tak bude připraven.
Vídeň si stejně jako Orli na startu roku 2016 připsala dvě výhry nad Grazem a Klagenfurtem a probojovala se do elitní šestky. Zde je velký přetlak konkurentů a kouč Jim Boni tak se svými svěřenci touží ve Znojmě uspět. Na znojemský tým ztrácí klub z hlavního města Rakouska čtyři body a co víc, hned 79% zápasů na ledě českého týmu Capitals ovládli. Chybět trenérům bude pouze útočník Kurtis McLean.
Utkání vysílá přímým přenosem program SPORT 5.

EC-Klagenfurt AC – EC Red Bull Salzburg (19:15)
Rozhodčí:
Babić, Smetana – Loicht, Soos
Třicetinásobný mistr Rakouska z Klagenfurtu je již pod velkým tlakem. Po drtivé a důležité porážce s Vídní 1:6 se Klagenfurtští propadli na osmou pozici, odkud ztrácí na právě Vídeň čtyři body a navíc před sebou mají první Salzburg, jenž jako jediný ani v jednom ze třech letošních zápasů neporazili. V dresu Klagenfurtu přitom nalezneme takové ikony jako Jamie Lundmark nebo Thomas Pöck.
Obhájce titulu ze Salzburgu má již dvě kola jistý postup do play-off a jediným cílem tak nyní je před dotírajícím Linzem uhájit první místo a přenést si šest bonusovým bodů do nadstavbové části. Býci nicméně právě se svým rivalem v neděli prohráli v prodloužení a proti tápajícímu Klagenfurtu se tak chtějí vrátit na vítěznou vlnu. V sestavě by neměl chybět ani český obránce Zdeněk Kutlák.

Dornbirn EC - EC Villach SV (19:15)
Rozhodčí:
Gamper, M. Nikolić – Johnstone, Nothegger
Buldoci nemají právě nejlepší formu, což dokazují tři prohry v řadě a propad tabulkou z třetí na pátou pozici. Zde se navíc na Dornbirn tlačí Vídeň, Bolzano a Klagenfurt. Nyní se však tým z Voralberska představí doma a přivítá čtvrtý Villach. Ofenzíva Dornbirnu je po bitce ve Znojmě v troskách, když chybí potrestaní Matt Siddall, Kyle Greentree (oba 2 zápasy), Michael Caruso (1 zápas) a k tomu přidejme ještě zraněné Häussleho, Nika Petrika a Chris D’Alvise. Na střídačce proti Villachu nesmí stát ani trenér Dave MacQueen. Buldoci tak narychlo z farmářského EHC Bregenzerwald povolali Dullera, Waldhausera, Kreuzera a Kuratha. V brance bude pravděpodobně francouzský reprezentační brankář Florian Hardy, ale jestli zastaví rozjetý Orly z Villachu je otázkou.
Villach i po novém roce pokračuje v nevídané formě a nikdo jej není schopný zastavit. Rakouští Orli již zvítězili v devíti zápase v řadě a od nástupu trenéra Grega Holsta se propracovali z deváté příčky až na aktuální čtvrté místo, kde mají před svým aktuálním soupeřem dvoubodový náskok a tlačí se na třetí Znojmo. Chybět bude potrestaný Brock McBride.

HC TWK Innsbruck – HC Bolzano/Südtirol (19:15)
Rozhodčí:
Gebei, K. Nikolić – Nemeth, Seewald
Žraloci pokračuji v utrápené sezoně. V minulém zápase doma podlehli Graz krutě 1:5 a soupeř jím tím odskočil na šest bodů, což není pro Innsbruck před nadstavbou již nikterak důležité. Byla to již osmá prohra v řadě a psychická situace týmu tak není dobrá ani po změně trenéra.
Italské Bolzano v brance s Jaroslavem Hüblem bojuje o přímý postup do play-off. Lišky se aktuálně nachází na sedmé příčce a na své soupeře mají minimální ztrátu. Proti Innbrucku jsou jasným favoritem, všechny tři předchozí letošní zápasy vyšli lépe právě jim a pro setrvání v boji o kvalifikaci do play-off tak musí uspět.

EHC LIWEST Black Wings Linz – SAPA Fehérvár AV19 (19:15)
Rozhodčí:
Gruber, Trilar – Raković, Verworner
Linz může být po zajištění vstupenek do play-off v klidu a ještě se pokusit zakončit základní část prvním místem. Přivítá uvadající Fehérvár, který je až na deváté pozici a pomalu ale jistě ztrácí možnost přímého postupu do play-off. Linz má v kádru výtečného střelce Andrewa Kozeka, který to v neděli znovu potvrdil, když proti Salzburgu v závěru zápasu vyrovnal a v prodloužení i rozhodl. Zaslouženě tak vede tabulku střelců. Zatímco start Roba Hiseyeho je diskutabilním obránce Grant Lewis a útočník Dan DaSilva nadále budou chybět.
Nálada v táboře maďarského Fehérváru je naprosto opačná. Od výhry na svatého Štěpána doma právě s Linzem si Čerti připsali čtyři porážky v řadě a vždy dokázali vstřelit jen jedinou branku. Maďaři na devátém místě ztrácí na šestou Vídeň už propastných třináct bodů a nemohou tak už počítat s bojem o přímý postup do play-off. Zpět do hry se pak vrací dvojice Csaba Kovacs a Andras Benk.

HDD Tele. Olimpija Ljubljana – Moser Medical Graz99ers (19:15)
Rozhodčí:
Piragić, Zrnić – Ettlmayer, Hofstätter
Zraněními sužovaná Lublaň nastoupila v minulém zápase na ledě Bolzana s druhým a třetím brankářem, čtyřmi obránci a devíti útočníky. Podlehla 1:6, ale srdnatě bojovala. Podobně by to mělo vypadat i nyní doma. Už se objevují spekulace, že klub nemá na platy a hráči stávkují. Proti Grazu může slovinský celek jedině překvapit.
Graz uspěl proti Innsbrucku především díky přesilovkám a navázat na vydařené utkání chce i ve Slovinsku. V prvním letošním měření sil sice zvítězila Lublaň, zbylé dva zápasy již patřili Grazu a kádr desátého týmu tabulky je o mnoho kvalitnější než soupeře. Graz navíc stále může zaútočit na devátý Fehérvár, nyní je ztráta šest bodů.autor: Martin Warty Smejkal / hokejportal.cz, erstebankliga.at