MS v hokeji 2016: SKUPINA A Česko Dánsko Kazachstán Lotyšsko Norsko Rusko Švédsko Švýcarsko SKUPINA B Bělorusko Finsko Francie Kanada Maďarsko Německo Slovensko USA

Nejnovější hokejové zprávy

1. Liga - Playoffs - Hokejisté Ústí nezahájili letní přípravu, klub je v insolvenci

HC Ústečtí Lvi, FOTO © vseohokeji-sm.webnode.cz
 0 , 5.05.14 v kategorii: Aktuality
Hokejisté prvoligového Ústí nad Labem nezahájili plánovanou společnou letní přípravu
Česko 1. Liga - Playoffs
Vedení dnešní začátek tréninkového období zrušilo, hráči se budou připravovat individuálně. Jak a s kým bude Slovan Ústečtí Lvi hrát druhou nejvyšší soutěž, není jisté. Důvodem je špatná ekonomická situace, klub čelí insolvenčnímu řízení.

"Hráčům jsem zrušil přípravu dnes ráno. Hokejistům pod smlouvou jsem řekl, aby se připravovali individuálně," řekl předseda akciové společnosti HC Slovan Jiří Zdvořáček na tiskové konferenci. Letní příprava by podle něj měla být obnovena po mimořádné valné hromadě, která se uskuteční 5. června.

Hokejisté bez smlouvy se mohou rozhodnout, zda si najdou jiný klub, nebo budou čekat, jak se situace v Ústí vyvine. "V současnosti nemáme žádného manažera, trenérům Skrbkovi a Marešovi skončily smlouvy. Jsem informován, že držitel prvoligové licence, občanské sdružení Slovan Ústí nad Labem, hodlá přihlásit tým do příštího ročníku první ligy a snaží se organizovat letní přípravu hráčů," uvedl Zdvořáček.

Zástupce občanského sdružení a do poloviny letošního dubna manažer prvoligového týmu Vladimír Evan potvrdil, že tým se do první ligy přihlásí v řádném termínu. "Nemůžeme čekat na výsledky červnové valné hromady. Současně jednám s jednotlivými hráči o vzniklé situaci, o možnostech zajištění letní přípravy. Mládežnické týmy patří pod naše občanské sdružení a fungují normálně," uvedl Evan.

Zdvořáček řekl, že akciová společnost Slovan Ústí nad Labem čelí insolvenčnímu řízení na základě soudního návrhu dvou věřitelů. Podle zdroje ČTK má klub dluhy ve výši zhruba 30 milionů korun, dluží hokejistům na výplatách, akcionářům i dodavatelům služeb. "K věřitelům se připojil i podnikatel Patrik Oulický a ústecké Městské služby," řekl Zdvořáček.

Akcionáři Slovanu se podle Zdvořáčka dosud neshodli na řešení situace. Víc jasno má být po valné hromadě na začátku června. "Valná hromada svolaná na 29. dubna nebyla usnášeníschopná. Přesto mají akcionáři zájem situaci vyřešit a prvoligový hokej v krajském městě zachovat," uvedl Zdvořáček.

autor: Billy Costigan / CTK


Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.
Info!Zatím žádný komentář.