Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Zvolil jsem si dobře, hlásí nová posila Sparty Růžička

Vladimír Růžička ml. © google.com

Sparťanská posila Vladimír Růžička mladší je spokojená se svou volbou přestoupit do týmu ambiciózního pražského celku. A to navzdory tomu, že jeho otec, slavný trenér, měl proti jeho přestupu výhrady.

Vladimír Růžička junior opustil Piráty Chomutov, kde jej vedl jeho otec a někdejší reprezentační kouč. Ten je známým slávistou a odchod syna k rivalovi jej poněkud rozladil.


Růžičku staršího přestup jeho syna zklamal.

"Je to jeho volba, jeho rozhodnutí. Může si dělat, co chce. Ale abych řekl pravdu, je pro mě zklamáním, že šel zrovna do Sparty," okomentoval pikantní přestup Růžička starší.

Růžička je přesvědčen, že si vybral dobře

Jeho syn je však se svou volbou spokojen. "Jsem rád, že jsem právě ve Spartě. Je tu výborná parta kluků. To pro mě bylo při rozhodování nejdůležitější a opravdu musím říct, že jsem si vybral dobře," uvedl pro hc-sparta.cz.

Se všemi se ale ještě pochopitelně nezná. "Samozřejmě, pár spoluhráčů tu ještě není. Někteří se připravují v bližších klubech doma, jiní jsou ze zahraničí a přijedou později. Takže jsem se zatím potkal s tím širším jádrem a zapadnul jsem dobře," pochvaloval si Růžička.


Dres Chomutova už Růžička Jr. nosit nebude.

Zatím ho nic příliš nepřekvapilo, vše je podle jeho očekávání. "Očekávám, že přes sezonu bude kladen velký tlak na úspěch, ale to je normální. Klub jako Sparta by úspěchy měl mít a doufám, že k tomu budu moct nějak přispět a být toho součástí," prohlásil někdejší slávista.

Jak vnímá rozdíl mezi Spartou a Piráty?

Rozdíl oproti Chomutovu je podle něj obrovský. "Sparta je velkoklub a je to vidět. Sto patnáct let je opravdu dlouhá doba, klub má velkou tradici. Chomutov má samozřejmě taky nějakou tradici, ale takovou tu extraligovou nemá prakticky žádnou," uvědomuje si Růžička.


Sparta v něm získala kvalitní posilu do útoku.

"Na druhou stranu jsem rád, že jsem se mohl podepsat i pod nějaký úspěch Chomutova, jako bylo před třemi lety čtvrté místo v nejvyšší hokejové lize. Ale jinak se to nedá srovnávat," řekl útočník.

Na novou sezonu už se Růžička těší

Startu nového ročníku se již nemůže dočkat. "Už aby to vypuklo. Ta letní příprava nás moc nebaví, protože bolí. Deset měsíců je člověk na bruslích a najednou jen běháme a posilujeme. Ale víme, že to je potřeba. On i začátek na ledě bude krušný, ale už se na to těšíme," nechal se slyšet Růžička.


Bývalý hráč Slavie teď bude hrát za Spartu.

Kvůli drobnému zranění v rámci přípravy musel vypustit 5km závod, kterého se účastnili i jeho spoluhráči. "I když běhání moc nemusím, mrzí mě to hodně. Zranění sice není vážné, jde o drobnost. Samozřejmě to není nějak obrovský běh, který by se nedal zvládnout, ale i tak je to náročné, proto jsem nechtěl riskovat," dodal Růžička mladší.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

272.9 ms