Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Zrušené play-off? Jako náplast Archiv Z

Finálová série 1993. © hc-vitkovice.cz

Epidemie koronaviru se nevyhnula ani sportu. To je jasné, přednější je ale zdraví, a tak nezbývá než to vše přečkat. Jenže ti, co mají hokej a sport obecně opravdu rádi, to potřebují něčím nahradit. To ví i Česká televize a ČT sport. Ti ode dneška spouští místo hokejového play-off a dalšího sportovního programu Archiv Z. V něm nabídnou tenis, skoky na lyžích, kolovou, dostihy a hlavně hokej.

Diváci chtěli alternativu

„Diváky, kteří navrhují vysílat NHL, jihoamerický fotbal nebo vodní pólo tučňáků, prosím o zorientování v problému. Není možné vysílat, co se zamane – TV práva se prodávají s určitým předstihem, vysílat bez nich je pirátství neboli krádež. Satelitní spojení taky není zadarmo," napsal v reakci na fanoušky Robert Záruba na svůj twitter.

Tento příspěvek se objevil 12. března, tedy v době, kdy NHL ještě fungovala a fungovat měla. Jenomže NHL přerušila sezónu jen pár minut po Zárubově tweetu. Pro hokejové fandy další úbytek zábavy.

„Po rekordní sledovanosti Buly hokej živě a Hokej den poté je to i pro náš hokejový program smutný konec ligové sezony. Zápasy NT a MS se pravděpodobně zruší příští týden. Pracujeme na náhradním programu, i když samozřejmě rozumíme tomu, že bez „sportu živě" to není ono." Tento tweet přecházel tomu, co je výše. A tento je podstatný. Česká televize od úterý 17. března do neděle 22. března nabídne každý den jeden hokejový zápas. Bude se jednat o nikdy neopakované hokejové události.

Kde se ještě hraje?

Kromě hokeje z archivu se mohou hokejoví fandové zaměřit na hokej v Rusku, a to jak na KHL, tak i na nižší ruské soutěže. Kromě Ruska se zatím pořád hraje play-off v Bělorusku.

Soutěže ve Velké Británii a Litvě už se taky nehrají. V plánu bylo, že se ve Finsku dohraje poslední kolo, a pak se uvidí. Ani to se ovšem nedohrálo a finská Liiga končí okamžitě. Švédsko odložení zápasů přehodnotilo a sezóna tak skončila v celé Skandinávii.

Abychom neprozrazovali, o jaké zápasy jde a jak případně dopadly, přinášíme vám seznam bez jakéhokoli komentáře tak, jak jej zveřejnila Česká televize na webových stránkách ČT sport.

Pokud nevíte jak zápasy skončily, tak si výsledky dopředu nezjišťujte. Alespoň tak bude zachována nepředvídatelnost, která je pro hokej a sport obecně typická.


Nabídka hokeje v Archivu Z:

17.3. - 18:40: Košice - Jihlava (5. finále 1986)
18.3. - 16:40: Trenčín - Plzeň (4. finále 1992)
19.3. - 16:40: Sparta - Vítkovice (finálová série 1993 + magazín Buly)
20.3. - 18:10: semifinále 1994 + magazín Buly
21.3. - 17:40: Vsetín - Zlín (finálová série 1999)
22.3. - 16:50: Sparta - Vsetín (finálová série 2000)

Zdroj: hokejportal.cz, shl.se, twitter.com, liiga.fi, sport.ceskatelevize.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

108.0 ms