Znojmo ve Vídni znovu prohrálo. Trenér Fryčer řádil kvůli rozhodčím

Momentka z utkání Znojmo - Vídeň © HokejPortal.cz/Michal Křepela

Orli ve Vídni skórovali jako první, avšak soupeř vývoj zápasu díky přísným přesilovkám otočil a náskok si už ohlídal. Některá vyloučení Znojmo těžce neslo a znojemský trenér Miroslav Fryčer dokonce přímo ze střídačky volal supervizorovi utkání. Znojemští už jen korigovali a série se tak vrací na jih Moravy za stavu 2:1 pro Capitals.

Znojmo se ve Vídni snažilo navázat na páteční výkon, což se mu v úvodu i podařilo. V šesté minutě propálil domácí obranu od modré čáry Mikko Vainonen a hráči v červených dresech šli do vedení.

Následně se jim naskytla přesilová hra, tu však využít nedokázali. Ve druhé části první třetiny hráli Jihomoravané více ve čtyřech než v plném počtu. První silnou přesilovku domácích ještě ubránili, ale v té druhé vyrovnal z dorážky Peter Schneider.

Začátek druhé dvacetiminutovky byl z obou stran opatrný. V osmadvacáté minutě poslal Novák domácího hráče Vídně bokem k zemi a rozhodčí nasměrovali českého útočníka nekompromisně do sprch. Pětiminutovou přesilovku Vídně Orli obětavě bránili, avšak když už se chýlila ke konci, obdržel Kelsey Tessier křižnou přihrávku a střelou do horního rohu poslal Capitals do vedení.

Další branka padla o tři minuty později a opět se radovalo domácí publikum. Po chybě znojemské obrany se dostal do úniku Sondré Olden, jenž překonal Lassilu po učebnicové kličce. Český tým si posléze zahrál početní výhodu. Stretch odkrytou branku minul. Těsně před sirénou sice dopravili Znojemští puk za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznali pro úmyslnou hru rukou.

„Už jsem v kariéře viděl hodně, ale nikdy jsem ještě neviděl na střídačce trenéra s mobilem v ruce. Jinak ale rozhodly naše přesilovky. Ze začátku hrálo Znojmo dobře, my byli pomalí, možná to bylo porážkou ze Znojma, nakonec jsme se s tím dobře vyrovnali. Soupeři ale musíme vzdát hold, hlavně brankář je podržel," uvedl trenér Vídně Dave Cameron.

Prohřešky proti pravidlům se Orlům nevyhýbaly ani ve třetí třetině. Místo honby za vyrovnáním tak museli po většinu času bránit silné přesilovky domácích. Zvládli to ve čtyřech i více než minutu ve třech, a když se naskytla početní výhoda jim, bleskurychle ji zužitkoval svojí tvrdou střelou Mikko Vainonen.

Čas kvapem plynul. Mrázek v úniku těsně minul branku. V podobné situaci se o chvíli později ocitl i domácí Taylor Vause, který však recept na Lassilu našel a vrátil Vídni dvoubrankový náskok.

Orli to v závěru zkusili ještě bez gólmana, avšak mezi prázdné tyče se trefil Peter Schneider a o vítězi třetího čtvrtfinále bylo rozhodnuto. „Do stavu 3:2 jsme byli Vídni vyrovnaným soupeřem, následovali nějaké zbytečné fauly, které jsou způsobeny přemíro snahy a kluci už jsou navíc také dost utahaní, ale pořád do toho jdou naplno a to mě těší. Také mě těší, že když vidím miliónovou Vídeň, která si může dovolit co chce a má strach a naděláno v gatích z nás, z těch našich kluků. Když se podívám pod sebe na střídačku, tak napravo tři, nalevo dva hráči, to nemůžu nic jiného než před celým týmem znovu smeknout. V úterý se vrátíme na domácí led a bude to další top play-off zápas," poznamenal trenér Znojma Miroslav Fryčer.

Znojemský trenér při utkání volal supervizorovi utkání, ten mu telefon nebral

Utkání poznamenala situace, při níž Miroslav Fryčer přímo ze střídačky telefonoval. „Před utkáním za mnou přišel do kabiny supervisor, který je Kanaďan a řekl mi, že kdyby se mi cokoliv nelíbilo, můžu se hned ozvat, no co vám budu povídat, bylo tam hodně medu kolem úst. A když se mi teda něco nelíbilo, tak jsem mu volal přímo ze střídačky a on mi ten telefon prostě nezvedal, přitom byl přítomen přímo na zimáku, takže nevím k čemu to je a příště ho pošlu do háje. Jestli se mi ještě někdo z těchto lidi ocitne v kabině, tak ho vynesu v zubech, je mi to úplně jedno. Některé zákroky byly od nás zbytečné, to jako jo, ale bylo tam mnoho věci, které mi prostě do hlavy nepasovaly. S těmi lidmi od rozhodčích a disciplinárky se už do konce sezóny nehodlám bavit. Ať si ty svoje řeči strčí za klobouk. My hrajeme hokej, nemáme v podstatě co ztratit, Vídeň hraje o hodně a tak pro to dělají maximum. Patrik Novák měl dostat dvě minuty, s tím souhlasím, ale absolutně ne do konce utkání. Když vezmu, co za zákrok bylo u nás na C. J. Stretche, tak tam Lakos dostal 2+2 a dva zápasy stopku. Nicolas tam v pádu udělal něco asi sám neví co a má to stejný. Celý svět se zabývá útoky na hlavu a za takový úder je automaticky do konce zápasu, vysvětlování tady těch blbců mě jako vážně nezajímá. Protože faul je faul a pokud to pustí na ledě a pak těch patnáct šašků to nechá být, tak jako ať se probudí, tohle mi hlava nebere," rozčiloval se Fryčer, který má aktuálně k mání jen tři formace.

spusu Vienna Capitals – Orli Znojmo 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Schneider (DeSousa, Dorion), 31. Tessier (Vause, Holzapfel), 34. Olden (Fischer, Holzapfel), 58. Vause (DeSousa, Schneider), 59. Schneider (Vause, Dorion) – 6. Vainonen (McPherson, Stretch), 52. Vainonen (Stretch, McPherson).

spusu Vienna Capitals: Lamoureux – Wall, Clark, Fischer, Dorion, Peter, Mullen – Olden, Holzapfel, Tessier – DeSousa, Vause, Romig – Nödl, Nissner, Schneider – Bauer, Wukowits, Grosslercher.

Orli Znojmo: Lassila – Tejnor, Vainonen, Lattner, Stehlík, Sedlák, Kruckovyč, Jonáš – McPherson, Stretch, Kalus – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Bartoš, Novák – Oščádal.

Zdroj: hokejportal.cz, erstebankliga.at, hcorli.cz