Znojmo schytalo na úvod facku. Neakceptovatelné, zuřil Fryčer

Momentka z utkání Znojmo - Graz © HokejPortal.cz/Michal Křepela

Hokejisté Znojma vstoupili do nového ročníku mezinárodní EBEL značně rozpačitě a rakouskému Grazu nedokázali vzdorovat. Účastník Ligy mistrů měl většinu utkání pod kontrolou a český celek dokázal snížit výsledek až ve třetí třetině.

Znojemští vstoupili do zápasu aktivněji a úvodních pět minut měl tak mnohem více práce švédský brankář ve službách Grazu Cristopher Nihlstorp. V šesté minutě se ale jako blesk z čistého nebe dostali hosté do vedení.

Po pravé straně se natlačil před gólmana Teemu Lassilu Gregory Squires a puk mu prostrčil mezi betony. Z další akce navíc prostřelil brankáře také Dwith King a rázem byl Graz lepším týmem. „Graz začal po deseti minutách hrát chytřeji a po tom prvním góle, který byl po individuální chybě, se hráči a to i ti zkušenější sesypali a to se nemůže stávat. Nešly nikomu nohy a to nebudeme trpět," spílal svým svěřencům znojemský trenér Miroslav Fryčer.

Aaron Berisha vstřelil první gól Orlů v sezoně (Petra Šnajderová/HokejPortal.cz)

Na začátku dvanácté minuty hrál rakouský tým přesilovku pět na tři a dokázal ji zužitkovat zásluhou Matta Garbowskyho. Do konce první třetiny mělo Znojmo ještě možnost dvou početních převah, ale zužitkovat je nedokázalo.

V polovině utkání chyboval na modré čáře obránce Kevin Tansey a Dominik Grafenthin svižnou ránou pod horní tyč zvýšil na 0:4. O šest minut později se podruhé v utkání prosadil King a vyhnal Lassilu na střídačku.

Finský brankář Teemu Lassila utkání nedochytal. (Michal Křepela/HokejPortal.cz)

Až ve třetím dějství se Orlům podařilo se také prosadit střelecky. Krátce po sobě se trefili po rychlých protiútocích Aaron Berisha a Petr Beránek. Na to reagoval trenér Grazu Doug Mason oddechovým časem.

A odpovědí na to byla šestá branka v síti Znojma. Dominika Groha propálil švédský obránce Peter Weihager. V samotném závěru zápasu dostali Orli možnost dvojnásobné přesilovky a dokázali ji využít. Po přihrávce Tomáše Svobody se trefil Parker Bowles a upravil výsledek na konečných 3:6.

„Obrovské zklamání. Představoval jsem si všechno možné, ale takový výkon ne. Vypadalo to jako kdyby se ti hráči potkali poprvé po létě. To je z mé strany trenéra neakceptovatelné a už jsem v kabině řekl, že tohle se nebude v žádném případě opakovat. Nechci se dostat do stejné situace jako loni, a je jedno jestli je to brankář, který nás má držet nebo kdokoliv jiný kdo v té kabině je, včetně nás trenérů. Tohle už znovu neuvidíme," dodal Fryčer.

O nápravu se pokusí Znojmo v pátek na ledě Innsbrucku.

Orli Znojmo – Moser Medical Graz99ers 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 45. Berisha (Luciani), 46. Beránek (Bartoš, Mikliš), 60. Bowles (Svoboda) – 6. Squires (Weihager), 8. King (Hamilton, Johansson), 12. Garbowsky (Aslin), 30. Grafenthin (King, Lindner), 36. King (Hamilton), 52. Weihager (Ograjensek).
Rozhodčí: Ofner, Siegel – Nagy, Soos
Vyloučení: 3:5