Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Známe maskota Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2016

Sibiřský Husky - MS 2016 © fhr.ru

Momentálně je v plném proudu světový šampionát v České republice, již teď ale známe maskota mistrovství světa, které bude v příštím roce hostit Rusko. Je jím pes Laika.

Známe maskota MS 2016 v Rusku

Oficiálním maskotem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2016, které se bude konat od 6. do 22. května v Moskvě a Petrohradě, se stal pes Laika. Vítězkou soutěže v návrhu maskota pro světový šampionát se stala Natalia Petukhova ze Samary. Odměnou je jí 200 000 rublů (asi 95 000 korun).


Odhalení oficiálního maskota nadcházejícího mistrovství světa se zhostili v rámci pořadu Vecherniy Urgant na stanici Perviy channel prezident Ruské hokejové federace Vladislav Tretiak a hlavní člen poroty pro výběr maskota světového šampionátu, dvojnásobný mistr světa a bývalý kapitán ruské sborné, Alexey Morozov.


Oficiální maskot MS 2016 byl vybrán společně zástupci Mezinárodní hokejové federace (IIHF) a Ruské hokejové federace (FHR).


Sibiřský husky je jeden z nejoblíbenějších loveckých psů v Rusku. „Přítomnost tohoto plemene hrálo důležitou roli v historii naší země," píší Rusové na oficiálních stránkách Ruské hokejové federace. „Sibiřští huskyové sloužili a pomáhali vojákům sovětské armády v průběhu 2. světové války," uvádí Rusové příklad. „V roce 1957 se sibiřský husky stal první zvířetem, který se podíval na oběžnou dráhu ve vesmíru," dodávají.

V roce 2016 to tak bude právě Laika, kdo bude bavit diváky 80. mistrovství světa v ledním hokeji.
Zdroj: hokejportal.cz, fhr.ru
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

334.7 ms