Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Změny v mezinárodní EBEL – 18. až 24. týden

Šestinásobný mistr Slovenska Matej Češík © instagram HC05bb

Stejně jako v ostatních evropských soutěžích, i v mezinárodní EBEL manažeři a jednatelé mění kádry a prodlužují smlouvy. Český zástupce ze Znojma s velkou pravděpodobností již uzavřel kádr, přišel však o většinu svých velkých opor, část z nich dokonce zůstává v EBEL.

Dornbirn Bulldogs

Buldoci z Dornbirnu budou mít po sedmi letech a poprvé od vstupu do EBEL nového trenéra. Kanaďana Dave Macqueena nahradí finský kouč Jussi Tupamäki a vidět je to na stavbě týmu. 

Klub zatím potvrdil setrvání jediného ze zámořských hráčů, obránce Oliviera Magnana a také finského brankáře Rasmuse Rinneho. Zbytek kádru je zatím plných rakouských mladíků a do mužstva přibyli jen dva mladí odchovanci.

EC Red Bull Salzburg

Bohatý gigant ze Salzburgu oznámil také nového šéfa střídačky. Stal se jím americký trenér Matt Mcllvane. Semifinalista posledního ročníku přivedl z Vídně brankáře Jeana-Philippa Lamoureuxe, z Německa přesídlili Chad Kolarik a Derek Joslin a ze Švédska Bud Holloway.

EHC Liwest Black Wings Linz

V Linzi se po letech bude sázet na brankářskou jedničku z Rakouska. Dlouholetá opora Michael Ouzas přestoupil do maďarského Fehérváru a post tak připadl reprezentačnímu gólmanu Davidu Kickertovi

Černým křídlům se podařilo přetáhnout ze Znojma střelce Marka Kaluse a z německé ligy pak Justina Floreka.

               Marek Kalus vyměnil Znojmo za rakouský Linz (Petra Šnajderova/HokejPortal.cz)

Fehérvár AV19

Maďarský Fehérvár zatím sympaticky zbrojí. Do brankoviště se podařilo získat ostříleného Kanaďana Michaela Ouzase a ani další jména jako Scott Timmins, Mikko Lehtonen, Andrew Yogan, Dylan Busenius nebo Tim Campbell nevypadají na papíře vůbec špatně. 

Ztrátou je určitě János Hari, který si zkusí finskou ligu.

Moser Medical Graz 99ers

Graz se po letech trápení dostal do play-off a snažil se tak pokud možno udržet stávající kádr, což se až na vyjímky podařilo. Tým posílila švédské dvojice, brankář Cristopher Nihlstorp a útočník Sebastian Collberg

Po skvělém ročníku odešel do Finska obránce Matt Caito a Ty Loney přestoupil do Vídně. Zůstávají Colton Yellow Horn či Dwight King.

HC Bolzano Südtirol

Italské Bolzano potvrdilo ve funkci trenéra Claytona Beddoesa, který senzačně pomohl reprezentaci Itálie k setrvání mezi elitou a s fanoušky Rakouska se tak bude nadále vídat. 

Lišky opouští hned devět hráčů, jedinými posilami jsou zatím dva italští hráči, kteří hráli v uplynulém ročníku Alpskou ligu. Brankářskou jedničkou zůstává Leland Irving a v Bolzanu setrvají i Daniel Catenacci a Angelo Miceli.

HC Tiroler Wasserkraft Innsbruck

Žraloci z Innsbrucku lovili v různých vodách, ze Znojma získali odchovance Orlů Jana Lattnera, z nedalekého Dornbirnu Joela Brodu a Thomase Vallanta, brankářskou jedničkou bude Američan C. J. Motte, dalším hráčem z USA je také Caleb Herbert

Novým přírůstkem je i Švéd Jesper Thörnberg nebo Slovinec Miha Zajc. V kádru setrval i český útočník Ondrej Šedivý.

EC Klagenfurt AC

Úřadující mistr se snažil z pochopitelných důvodů udržet všechny své velký ikony. Jediné zatím jisté odchody jsou Mitch Wahl a Robin Gartner. Místo nich přišli dva reprezentační útočníci Manuel Ganahl a Lukas Haudum

Zůstává brankářský fantom Lars Haugen, střelec titulové branky Adam Comrie, Nick Petersen i Andrew Kozek.

Orli Znojmo

Jihomoravané nemohli finančně soupeřit s jinými mužstvy a tak se podle očekávání většina opor rozprchla do světa a Orli staví nový kádr. Trenér a nově manažer Miroslav Fryčer si tak musel vyhledat nové adepty. 

Podařilo se mu získat brankářský talent Dominika Groha, který tak bude čekat na šanci za Finem Teemu Lassilou. Defenzíva zbohatla o navrátilce Antonína Bořutu, mladíka Ondřeje Mikliše a nově také Kanaďana Kevina Tanseyho

Útok posílili Tomáš Svoboda, Petr Beránek, Matej Češík a také dva hráči ze zámoří Philip McRae a Parker Bowles. Oba však mají za sebou sezónu v Evropě. Z cizinců se podařilo udržet pouze Anthony Lucianiho, který však závěr sezony strávil na marodce.

EV Vienna Capitals

Zklamaný finalista z Vídně zbrojí na nový ročník pozvolna. Ze Znojma získali Capitals C. J. Stretche, z Anglie mistra Kyle Bauna a z Grazu Ty Loneyho. Tři největší hvězdy zamířili do Švýcarska (Peter Schneider), Finska (Chris DeSousa) a Švédska (Kelsey Tessier). 

Vídeň zatím nepředstavila brankáře za odcházejícího Jeana Philippe Lamoureuxe, takže je otázkou zda bude zkušený Bernhard Starkbaum králem brankoviště. V kádru zůstává i Nor Sondre Olden nebo Riley Holzapfel.

     Útočník C. J. Stretch po roce stráveném ve Znojmě přestoupil do Vídně (Michal Křepela/HokejPortal.cz)

EC Villacher SV

Rakouský Villach poslední sezóny strádá. Nový koučem tak byl zvolen Fin Jyrki Aho. A zajímavě se tvoří i kádr. 

Hned šest různých národností se podařilo Villachu podepsat. Kanaďana Chrise Collinse, Fina Miika Lahtiho, Bělorusa Danila Karabana, Švéda Antona Karlssona, Dána Patricka Bjorkstranda a rakouského reprezentanta Martina Ulmera. Podařilo se udržet brankáře Dana Bakalu i defenzivní osu DeSantis, Sauve a Fraser.

Zdroj: hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

96.2 ms