Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Že patřím mezi nejproduktivnější beky? Ani nevím, říká opora Plzně

Matěj Stříteský © youtube.com

Matěj Stříteský před startem nového ročníku posílil Plzeň, která si od tohoto obránce slibovala i produktivitu. A toto zatím plní, společně s Ladislavem Šmídem a Filipem Hronkem patří mezi nejproduktivnější obránce soutěže.

Sám Stříteský toto ovšem neřeší a soustředí se na jiné věci. "Pocity jsou to určitě hezké, ale bez této otázky bych to ani nevěděl, protože na to nekoukám," odpověděl na dotaz, jaké má pocity z toho, že je jedním z nejčastěji bodujících zadáků v extralize.

"Možná to bude znít jako klišé, ale více mě těší, že se jako tým nacházíme na první příčce. I přesto, že sezóna je zatím taková, jaká je a nikdo neví, kdo a kdy bude hrát," dodal Stříteský.

První je tým, hlásí Stříteský

Body se od něj v Plzni očekávají. "Bodový přísun pro tým je věc, pro kterou mě trenéři a i Martin Straka přiváděli," uvědomuje si svou úlohu hokejista.


Stříteský v dresu Mladé Boleslavi.

"Budu se však opakovat, nejdůležitější je, aby se dařilo týmu. Abychom v každém zápase sbírali co nejvíce bodů, poté je pro mě zásadní si odvádět defenzivní úkoly," pokračoval Stříteský.

V Plzni dostává zatím hodně minut na ledě

"To, že se k tomu přidá gól nebo asistence, to je již jen pomyslná třešnička na dortu," usmíval se sympatický hráč v rozhovoru pro webové stránky hcplzen.cz.

Trenéři mu na ledě dávají dost prostoru. "Já byl vždycky zvyklý hrát hodně minut. Nyní je specifické, že jsem přišel první rok," prohlásil Stříteský.


Produktivní bek hájil též barvy karlovarské Energie.

Na bruslivý styl Plzně si musel Stříteský zvyknout

"Jsou zde zaběhlé věci, příprava. V té jsem toho navíc příliš neodehrál. Takže jsem moc rád a ani bych se nezlobil, kdyby jich bylo ještě více," okomentoval svou tučnou porci minut na ledě.

Na agresivní styl Západočechů si musel zvyknout. "Tím, že jsem toho příliš neodehrál v přípravě, mi chvilku trvalo, než jsem si na to zvykl. Trenéři na nás sedí, nedovolí nám absolutně nic vypustit," přiznal Stříteský.

"Když si někdo v něčem uleví, má to většinou ještě v ten den nebo po střídání zpátky. Jede se zde všechno nadoraz a to mi vyhovuje," doplnil hokejový obránce.

Zdroj: hcplzen.cz, hokejportal.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

647.7 ms