Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Zahrát si s áčkem by byl sen, říká velký talent Sparty

David Vitouch © hcsparta.cz

David Vitouch je velkou nadějí Sparty. Vloni získal stříbrnou medaili s juniorkou, letos nakoukl do přípravy s A-týmem. Byla to pro něj velmi cenná zkušenost. Vitouch by rád zasáhl i do zápasu áčka.

V juniorském mančaftu Vitouch v uplynulém ročníku nasbíral ve 45 duelech základní části 42 kanadských bodů (24+18), ke kterým přidal další tři body v devíti zápasech play off.

Přípravu na novou sezónu začal s A-týmem Sparty. "Se sparťany jsem se připravoval první měsíc, potom jsem se přesunul do Litoměřic," uvedl pro hcsparta.cz.

Mazáci dělali mladým talentům mentory

Vnímá to jako skvělou zkušenost. "Tréninky mi určitě daly hodně, máme možnost se učit od starších, zkušenějších hráčů, což je pro nás velkým přínosem. Příprava s A-týmem mi velmi pomohla i po fyzické stránce a v celkovém přístupu k tréninku," liboval si 17letý talent.


Tento mladík je velkou nadějí Sparty.

Starší hráči vzali mladíky mezi sebe. "Někdy si z nás dělali srandu, ale když jsme si s něčím nevěděli rady, pomohli nám a šli nám příkladem. Nejvíce nám radili Lukáš Pech nebo Tomáš Pavelka," prohlásil Vitouch.

Vitouch se chce přiblížit Rouskovi

Jeho vzorem v áčku je Lukáš Rousek. "Já osobně sleduji Rouska, líbí se mi jeho přístup. Když se zaměřím přímo na hru, líbí se mi jeho načasování a zrychlení," uvedl nadějný hokejista.


Vitouch se svým bratrem.

Láká ho zahrát si s A-týmem v extraligovém klání. "Kdyby se mi dařilo, tak bych byl moc rád, kdybych si tam mohl párkrát zahrát. Byla by to parádní zkušenost," hlásí Vitouch.

Kapitán juniorky z něj nebude

Juniorka bude hledat nového kapitána, na tuto roli se však Vitouch moc necítí. "Nejsem úplně vůdčí typ, takže ji spíš přenechám nějakému přirozenému lídrovi. Můj tip je, že se kapitánem stane Štěpán Čech, který tu roli zastával, když v zápase chyběl Tomáš Schwamberger," nechal se slyšet sparťanský útočník.

A jaké jsou jeho cíle pro nový ročník? "Budu se chtít prosadit v Litoměřicích, kde se momentálně připravuji. Hrát v seniorské soutěži by pro mě byla dobrá zkušenost, zase bych se herně posunul dál," uzavřel rozhovor Vitouch.

Zdroj: hokejportal.cz, hcsparta.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

147.5 ms