Registrace
Zapamatovat přihlášení

Nemáte ještě účet?

Registrace

Máte již svůj účet?

Přihlášení
Menu

Všechno funguje, jsem spokojený, hlásí opora Komety Baranka

Ivan Baranka © hc-kometa.cz

Ivan Baranka během sezóny přišel do Komety Brno z Vítkovic a rychle se zařadil mezi opory. Před novým ročníkem se cítí fit. Baranka promluvil o tom, jak probíhala příprava a jak trénoval před startem letošní sezóny.

Ivan Baranka to bere poctivě a na nadcházející ročník se připravuje s precizností sobě vlastní. Zatím se podle svých slov cítí skvěle a letní přípravu si pochvaluje.

Baranka trénoval individuálně. "Měl jsem individuální přípravu, jsem na ni zvyklý celý život už od dětství. Nikdy jsem v sezóně necítil deficit, že bych si připadal unavený. Všechny tréninky samozřejmě konzultuji s kondičním trenérem Milošem Pecou, který mi přes různé komunikační kanály posílá tréninky, videa. Funguji v tomto režimu. A musím zaklepat na dřevo, zatím se cítím dobře, všechno funguje," hlásí hokejista.

Baranka rád jezdí na kole, rotoped tolik nemusí

Prozradil také, co jej baví a co ne. "Nejsem moc zastánce jízdy na rotopedu, raději vyjedu na kole do přírody. Hory, kopce... Právě pro výjezdy na kole takovou skupinku máme. Ale dá se říct, že Miloš mi pošle jednotlivá cvičení a já se jim sám plně věnuji. Beru to profesionálně, za ta léta vím, že nemá cenu nic dělat na půl plynu, tím bych akorát obelhával sám sebe. Jsem v tom poctivý. Co v létě natrénujete, v zimě jako když najdete. Plus když máte natrénováno, je to i prevence proti různým zraněním," uvedl pro hc-kometa.cz.


Baranka při interview.

Baranka trénuje ve svém domovském Trenčíně. "Mám tam dobré zázemí a využívám i nejbližší okolí Trenčína. Například v nedaleké Dubnici mám místo, kde jsou parádní schody, takže vždycky sednu do auta a za chvíli jsem na místě. Tahle svoje místa valím v podstatě celou svoji kariéru a z kondičního hlediska to funguje, není důvod to měnit. A jak říkám, snažím se jezdit hodně venku na kole, když je špatné počasí, sednu na rotoped. Je to kombinace všeho možného, tréninky mám pestré stejně jako spoluhráči," prohlásil Baranka.

Zatím trénuje mimo led

Běhání na rozdíl od kola moc nemusí. "Všeobecně běh je pro mě náročnější než třeba posilovna. Když má člověk vyšší váhu, dostávají při běhu zabrat i jeho klouby. Je to takový komplexní trénink, námaha pro celé tělo. Nejsem žádný atlet, ale nevyhýbám se tomu. Je důležité běhat, aby byl trénink pestrý a všestranný. Třeba na kole zatěžujete jenom spodní partie, při běhu se zapojuje celé tělo. Snažím se to kombinovat, i když vím, že můj běžecký styl není úplně oku lahodící (úsměv). Nejsem žádný Usain Bolt, ale vím, že se běhu vyhýbat nemůžu, je velmi důležitý," ví 34letý bek.


Do Komety přišel v průběhu sezóny z Vítkovic.

Na led se zatím od konce ročníku nedostal. "Na ledě jsem byl naposledy v sezóně. Některé věci výstroje jsem musel ještě vrátit ve svém bývalém klubu ve Vítkovicích, čekal jsem na nové. V Trenčíně na stadionu máme nyní zabukované nějaké ledy, po letní přípravě jsem si chtěl trochu odpočinout a ten následující bych rád vyrazil na led. I z toho důvodu, abych si vyzkoušel novou výstroj, trochu ji obouchal, zpotil a já už měl kontakt s ledem. Chci být připravený, až se vrátím do Brna na společné tréninky na ledě," řekl Baranka.

Baranka čeká přírůstek do rodiny

V přípravě narazí Kometa i na Barankův Trenčín. "Těším se na to. Je to součást přípravy, bude dostatek prostoru vyzkoušet si různé herní situace. Je to příprava, je nutné to absolvovat, abychom byli na startu sezóny sehraní a vyladění na ostré extraligové zápasy. Aby zkrátka ta mašina fungovala hned od začátku," prohlásil.


Baranka je i slovenským reprezentantem.

Dovolenou bude rodák z Ilavy trávit především ve své domovině. "Nic velkého to nebude, za pár týdnů čekáme přírůstek do rodiny. Z tohoto důvodu už bychom nechtěli nikam létat. Vyrazíme se zchladit do Vysokých Tater, hlavně kvůli tomu horskému prostředí. Venku je poslední dobou velké teplo, i tréninky v takových teplotách dávají zabrat. Na pár dní si tam odpočineme, možná vyrazíme do akvaparku a trošku si vyčistíme hlavy. Pak nastane zase čas pokračovat v přípravě na sezónu," dodal Baranka.

Zdroj: hokejportal.cz, hc-kometa.cz
Info! Pouze registrovaní a přihlášení uživatelé mohou přidávat a reagovat na komentáře.

VÝSLEDKY

  • nenalezen žádny zápas

TABULKA

Znojmo bralo na tripu čtyři body. Zdolalo Dornbirn a trápilo Salzburg

Ďáblové pokračují v dobré přípavě, Predators opět vítězní

Hertl dotáhl Sharks k první výhře, Jurčo pálil za Oilers

Další vítězný zářez pro Znojmo. S prázdnou si počínal také Villach

92.3 ms