Vítkovice dvakrát přetlačily Spartu, Zlín sérii srovnal

Utkání mezi Vítkovicemi a Spartou © hc-vitkovice.cz

Předkolo play-off nabídlo první dva zápasy. Sparta dvakrát přestřílela Vítkovice, ty si však dokázaly vypracovat mečbol. Zlín nejprve sice prohrál na půdě Mladé Boleslavi, o den později ale Bruslaře vynuloval a srovnal stav série na 1:1 na zápasy.

BK Mladá Boleslav vs PSG Berani Zlín –1:1 na zápasy (3:1, 0:2)

V prvním zápase stejný výsledek, jako před několika dny. 3.3.2019, v 50. kole základní části, Mladá Boleslav na domácí půdě zvítězila 3:1. Góly tehdy dali Žejdl, Knotek a Vondrka. A první jmenovaný se stal středobodem pozornosti prvního zápasu předkola.

Lukáš Žejdl rozdělil své 3 branky do všech 3 třetin. Nejprve rozjásal domácí příznivce po krásné souhře s Pacovským a Kotvanem a využil přesilovku. Do vedení 2:0 poslala Bruslaře naprosto shodná trojice, tentokrát však už v situaci 5 na 5.

Ve třetí části Žejdl vyměnil své dva dvorní asistenty za dvojici Radim Zohorna a David Šťastný. Mladá Boleslav tak začala cestu za postupem lépe.

Ve druhém utkání Jan Dufek využil brzkou přesilovku PSG. Poté oba týmy držely fotbalový výsledek 1:0 a větších šancí bylo na obou stranách po málu. Jedinou větší šanci zápasu měl za Mladou Boleslav měl Lukáš Žejdl, kterému se ale nepodařilo zakončit přesně. Bruslaři zkusili v posledních sekundách power play a poslední minutu a 20 sekund hráli s odkrytými zády. Situaci 6 na 5 ale Boleslav nevyužila a na konečných 2:0 z pohledu Zlína upravil Pavel Sedláček.

HC Vítkovice Ridera vs HC Sparta Praha – 2:0 na zápasy (2:1, 2:1)

Hlavní roli v prvním dvojzápase hrál gólman domácích Patrik Bartošák a zároveň velké problémy Sparťanské ofenzivy. Za 120 minut vstřelil oba góly jen jeden hráč, a to Lukáš Rousek. To rozhodně není dobrá vizitka svěřenců Uwe Kruppa.

V prvním zápase poslal po bezbrankové první třetině do vedení Ostravské hráče Tomáš Guman. Z přesilovky srovnal již zmiňovaný Lukáš Rousek, který tak podtrhl zvedající se výkon Sparty. Pak ale přišla tvrdá rána do zad. Radoslav Tybor v 53. minutě dostal nabito od Ondřeje Romana a dokázal vstřelit rozhodující gól.

Podobný scénář nabídlo i druhé utkání. Tentokrát ale Sparta vedla, trefil se znovu hráč s číslem 10, Lukáš Rousek. Pak ale do utkání vstoupil David Květoň, který nejprve srovnal na 1:1 a v polovině třetí třetiny využil hrubé chyby Matěje Machovského, který si nepohlídal prostor na bližší tyči a inkasoval gól, který se může stát zlomovým pro celou sérii.

Vítkovice mohou ve čtvrtek rozhodnout sérii v pražské O2 Aréně.

Zdroj: hokejportal.cz