Ve finále se k Liberci přidá Třinec, ten rozdrtil Plzeň

Oceláři z Třince slaví postup do finále. © hcocelari.cz

Hokejisté Třince doslova smetli v domácím prostředí své soupeře z Plzně 5:1 a ve finále se poperou o titul s Bílými Tygry. Liberec může získat titul po 3 letech, Třinec by triumfoval poprvé od roku 2011.

HC Oceláři Třinec vs HC Škoda Plzeň – 5:1
(stav série – 4:3 – Třinec postupuje)

Branky: 10:43 Dravecký (bez asistence, v oslabení); 13:40 Werek (Marcinko, Gernát); 18:39 Dravecký (Hrňa); 55:08 Růžička (Polanský, Adamský); 59:37 Galvinš (Polanský, do prázdné branky) – 37:46 Preisinger (Pulpán, Jones)

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Gernát, Roth; Galvinš, Musil; Dravecký, Doudera; Husák – Chmielewski, Vrána, Růžička (A); Werek, Marcinko (A), Hrňa; Adamský (C), Polanský, Svačina; Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

HC Škoda Plzeň: Frodl (od 20:01 Milchakov) – Moravčík, Čerešňák; Pulpán, Jones; Vráblík, Kaňák – Pour, Kovář (A), Gulaš (C); Němec, Kracík, Indrák (A); Stach, Nedorost, Kratěna; Straka, Kodýtek, Eberle; Preisinger

Na hostech bylo poznat, že ve vyřazovací části to pro ně byl již čtrnáctý zápas. Dalším problémem byl fakt, že hlavní dvojice Západočechů, Kovář – Gulaš, tentokrát v zápase nebodovali.

První gól padl v oslabení domácích, kdy se obraně Plzně utrhl Vladimír Dravecký. O necelé 3 minuty později zvýšil Ethan Werek a když Dravecký přidal svou druhou branku v zápase a bylo to 3:0, pro Západočechy to byl už v podstatě neřešitelný úkol.

Na začátku druhé třetiny se postavil do branky Plzně náhradní gólman Dmitrij Milchakov, pro kterého to bylo první utkání v letošním play-off. Nejprve běloruský gólman brankář mohl přihlížet, jak Miroslav Preisinger snížil na 1:3 a dal tak alespoň nějakou šanci hostujícím hráčům. Bohužel pro hosty i přes fakt, že v prostřední části vyhráli na střely 16:4, to bylo vše.

Třetí třetina nabídla několik šancí Plzně na snížení, ale všechny šance zůstaly nevyužité. Naopak Oceláři výsledek pojistili. V 56. minutě přidal čtvrtý gól Třince Růžička a do prázdné branky uzavíral semifinále Lotyš Galvinš.

Zdroj: hokejportal.cz