Vasilevský vynuloval české střelce, pomohly mu dvě tyče

Český hokejový tým v utkání s Ruskem © iihf.com

Český národní tým ve třetím skupinovém klání nenavázal na předchozí výsledky a prohrál s Ruskem 0:3. Do branky se po jednozápasové pauze ve skvělé formě znovu vrátil Patrik Bartošák, ani jeho výkon ale k vítězství nepomohl. Vasilevský vychytal čisté konto.

Rusko vs. Česká republika - 3:0

Branky: 13:02 Andronov (Chafizullin, Nestěrov), 32:35 N. Gusev (Kučerov), 59:05 Zajcev

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Sergačjov, Nestěrov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Grigorenko, Malkin (A), Dadonov – Ovečkin (A), Kuzněcov, Barabanov – N. Gusev, Anisimov, Kučerov – Kovalčuk (C), Kaprizov, Andronov – Tělegin.

Česká republika: Bartošák (Hrubec) – J. Kolář, Hronek, Moravčík, Rutta, D. Sklenička, Gudas (A), D. Musil – Frolík (A), Simon, Voráček (C) – Palát, Chytil, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, T. Zohorna, H. Zohorna.

První třetina začala bez větších šancí, oba týmy spíše vyčkávaly na chybu soupeře. Ta česká přišla ve 14. minutě, kdy špatně střídal Kovářův útok a osamocený Filip Hronek nedokázal zastavit trojici Rusů. Andronov dostal na stříbrném podnosu přihrávku od obránce Chafizullina a z mezikruží zvládl překonat přesouvajícího se Patrika Bartošáka

Tým trenéra Říhy se zkoušel prosadit po individuálních akcích, aktivní byl znovu zejména Jakub Vrána. V závěru třetiny si Češi po faulu Jevgenije Malkina dokonce zahráli přesilovku, Vasilevský ovšem svou branku ustrážil.

Do prostřední části duelu už mnohem aktivněji vstoupil ruský výběr, Hronek jednu z šancí zachránil zákrokem na brankové čáře. Opařený národní tým Rusům dlouho vzdoroval, nakonec ale trest za malátný pohyb a pasivní hru přece jen přišel. Kučerovův nájezd ještě Bartošák zlikvidoval perfektním zásahem, proti bekhendovému zakončení Nikity Guseva o 20 vteřin později už ale úspěšně zakročit nedokázal.

Češi se probudili po ubráněném oslabení. Jan Kovář v naší největší šanci nevyzrál na Vasilevského, který se vytáhnul také proti střelám Filipa Chytila a Jana Rutty. Rusové si do kabiny nesli příznivý výsledek 2:0.

Národní tým si dokázal tlak přenést i do startu třetí třetiny. V přesilové hře napálil Jakub Vrána brankovou konstrukci, o chvíli později stejnou tyč trefil i Hynek Zohorna. Po několika slibných akcích už ale zase Češi i přes územní převahu marně hledali recept na ruskou defenzivu.

S blížícím se koncem zápasu nastřelil po velkém závaru tyč také ruský útočník Ilja Kovalčuk. Rusové si pohlídali závěr zápasu, po gólu Nikity Zajceva do prázdné branky vyhráli 3:0.

Zdroj: hokejportal.cz, IIHF.com